12 maja – Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

12 maja – Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

12 maja – Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Dla wielu z nich, praca jest pasją. I mimo, że trudna i wymagająca, to większość z nich jest jej szczerze oddana. Mowa o pielęgniarkach i położnych, które 12 maja obchodzą swoje święto.

Bez nich trudno sobie wyobrazić jakikolwiek szpital. Są potrzebne zarówno pacjentom, o których dbają, jak i personelowi lekarskiemu, którego działania na co dzień wspierają. Niewidzialne bohaterki szpitalnych korytarzy – tak, w poświęconej im książce pt. „W czepku urodzone”, określiła je Weronika Nawara. – W tym stwierdzeniu jest sporo prawdy. Choć nie do końca zgadzam się z tą „niewidzialnością”, ponieważ sama znam wiele pielęgniarek – również w naszym szpitalu, które roztaczają wokół siebie tyle dobrej energii, że nie da się ich nie zauważyć na korytarzu – mówi ze śmiechem Monika Pachacz-Świderska, dyrektor SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

– Bardzo szanuję ich pracę, zarówno jako lekarz, jak i dyrektor placówki. W naszym szpitalu oraz przychodni jest zatrudnionych w sumie 388 pielęgniarek i 41 położnych. Młodsze, czy starsze – wszystkie są profesjonalistkami i pracują z dużym oddaniem. Bardzo im za to dziękuję oraz życzę dużo siły i zdrowia. Te życzenia oraz podziękowania kieruję również do panów pielęgniarzy, którzy pracują w naszym szpitalu  – mówi dyrektor Monika Pachacz-Świderska.

Najlepszym potwierdzeniem tego, że wiele naszych pielęgniarek i położnych pracuje z prawdziwymi pasją i powołaniem, jest fakt, że aż 105 z nich uczestniczyło w ramach wolontariatu, w opiece nad przebywającymi w Stalowej Woli uchodźcami z Ukrainy.