ADRES / POŁOŻENIE
ul. Staszica 4
37-450 Stalowa Wola
pediatria@szpital-stw.com
TELEFONY
- 15 84 33 318 – Gabinet lekarski
- 15 84 33 326 – Dyżurka pielęgniarska
- 15 84 33 321 – Lekarz dyżurny
- 15 84 33 317 – Ordynator
- 15 84 33 322 – Pielęgniarka Oddziałowa, Sekretariat
wszystkie działy i oddziały
- Dział Diagnostyki Laboratoryjnej
- Dział Diagnostyki Obrazowej
- Dział Rehabilitacji i Fizykoterapii
- Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii
- Oddział Chirurgiczny Ogólny z Pododdziałem Urologicznym
- Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej
- Oddział Chorób Wewnętrznych
- Oddział Dermatologiczny
- Oddział Ginekologiczno-Położniczy
- Oddział Kardiologiczny
- Oddział Kardiologii Inwazyjnej oraz Oddział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego
- Oddział Nefrologii i Dializoterapii
- Oddział Neonatologiczny
- Oddział Neurologiczny i Oddział Udarowy
- Oddział Okulistyczny
- Oddział Otorynolaryngologiczny
- Oddział Pediatryczny
- Oddział Psychiatrii Dziennej
- Oddział Psychiatryczny
- Szpitalny Oddział Ratunkowy
KADRA:
Lekarz Kierujący Oddziałem:
– lek. Dariusz Dąbek – Specjalista Pediatrii
Pielęgniarka Oddziałowa:
– mgr piel. Joanna Duma – Specjalista Pielęgniarstwa Pediatrycznego
OPIS ODDZIAŁU:
Oddział Pediatryczny Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli liczy ogółem 22 łóżka zlokalizowane w salach 2 i 3 osobowych, w tym 1 – łóżkowa sala intensywnego nadzoru medycznego wyposażona w niezbędny sprzęt do intubacji i prowadzenia wentylacji mechanicznej, monitory kardiologiczne, spirometry, nebulizatory, dostęp do źródła tlenu, próżnie, ssak. W obrębie oddziału zostały wydzielone 2 pokoje zabiegowe dla dwóch odcinków wyposażone w nowoczesny sprzęt do badania fizykalnego pacjenta pediatrycznego oraz 2 pokoje badań. W ramach oddziału wykonywane są pacjentom oddziału badania USG, Echokardiografii, EKG, Holtery czy badanie RR. Oddział Pediatryczny udziela świadczeń planowych i nagłych. Pełni dyżur pediatryczny w trybie ciągłym, całodobowym przyjmując i zaopatrując pacjentów od okresu noworodkowego do 18 roku życia głównie z powiatu stalowowolskiego, ale nie tylko. Dzieci przyjmowane są ze skierowaniem od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) lub nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej ewentualnie bez skierowania w przypadku pilnej konieczności hospitalizacji.
Oddział Pediatryczny zajmuje się diagnostyką i leczeniem najczęstszych chorób wieku dziecięcego. W oddziale zatrudnieni są lekarze specjaliści z dziedziny pediatrii oraz lekarze w trakcie specjalizacji. Oddział obejmuje swoich pacjentów kompleksową opieką w oparciu o konsultacje z pozostałymi oddziałami szpitala oraz stałą współpracę z innymi ośrodkami medycznymi, również o wyższym poziomie referencyjnym. W razie konieczności kontynuowania specjalistycznego leczenia współpracujemy z ośrodkami takimi jak Centrum Zdrowia Dziecka – Klinika Kardiologii, ośrodkami klinicznymi w Lublinie, Rzeszowie i Krakowie.
Oddział prowadzi kompleksową diagnostykę i leczenie szerokiej grupy schorzeń z zakresu pediatrii dla pacjentów od okresu noworodkowego do 18 roku życia. W naszym oddziale diagnozujemy i leczymy choroby układów:
- oddechowego,
- krążeniowego,
- moczowego,
- pokarmowego,
- krwiotwórczego,
- nerwowego
- oraz zatrucia.
Wykonujemy niezbędne badania obrazowe: MRI, TK, RTG (itd.) oraz testy alergiczne: panele wziewne, panele skórne, panele pediatryczne. Doświadczona kadra lekarska stanowi podstawę wysokiego poziomu świadczonych usług. Pozyskaliśmy również zgodę na prowadzenie dwóch miejsc specjalistycznych dla rezydentów w zakresie pediatrii. Młodzi rezydenci stale podnoszą swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach specjalistycznych i stanowią niekwestionowane wsparcie bardziej doświadczonej kadry. Dodatkowym atutem oddziału są doświadczone i wykwalifikowane pielęgniarki stale podnoszące swoje umiejętności. Ich zaangażowanie w pracę z małym pacjentem jest nieocenioną pomocą w obniżaniu stresu u dziecka związanego z pobytem w szpitalu. Zawsze służą fachową pomocą oraz edukują zarówno małych pacjentów jak i opiekunów w zakresie zdrowia publicznego, diety i unikania infekcji.
Sympatyczny, oddany chorym dzieciom zespół lekarski oraz pielęgniarski zapewnia najmłodszym pacjentom szybki powrót do zdrowia w przyjaznej atmosferze.
- zaburzenia rytmu serca – całodobowe monitorowanie pracy serca metodą Holtera
- nadciśnienie tętnicze u dzieci – całodobowe monitorowanie ciśnienia tętniczego
- padaczki – badanie EEG
- wrodzone wady serca – badania USK
- ostre i przewlekłe choroby układu oddechowego – spiromertia
- pulsoksymetry,
- inkubator,
- kardiomonitory,
- pompy infuzyjne,
- spirometr,
- aparat do całodobowego monitorowania ciśnienia,
- aparaty Holterowskie do całodobowego monitorowania Ekg,
- aparaty Ekg,
- inhalatory i nebulizatory,
- materac p/odleżynowy,
- sprzęt do diagnostyki obrazowej: ultrasonograf, echokardiograf.
Pobyt dziecka w szpitalu to ogromny stres zarówno dla malucha jak i jego opiekunów. Pomimo profesjonalnego podejścia pielęgniarek i lekarzy do dziecka to spokojny i przygotowany rodzic najlepiej zniweluje stres podopiecznego. Oba te aspekty są składową szybszego powrotu do zdrowia.
- Przed przyjazdem do szpitala należy skompletować dokumenty dziecka: PESEL, skierowanie do szpitala, informacje o alergiach (szczególnie jeśli jest uczulone na leki) oraz w razie podwójnego obywatelstwa lub obywatelstwa niepolskiego odpowiedni dokument potwierdzający uprawnienia do świadczeń finansowanych przez NFZ w Polsce.
- Opiekun ma prawo przebywać z dzieckiem w szpitalu przez całą dobę, ponosi wtedy częściową odpowiedzialność za opiekę nad maluchem. Aby ułatwić tę opiekę w naszym oddziale rodzicowi zostaje przydzielone łóżko do odpoczynku na sali razem z dzieckiem, bez uiszczania opłaty. Warto zabrać ze sobą dodatkowy koc lub wygodną poduszkę. Nie potrzeba zabierać ze sobą karimat lub śpiworów.
- Dysponujemy również możliwością wykupienia wyżywienia całodobowego dla rodzica. Posiłek składa się ze śniadania, obiadu i kolacji. Cennik udostępniany jest w oddziale przy przyjęciu dziecka. Dodatkowo Oddział wyposażony jest w aneks kuchenny zawierający dużą lodówkę, kuchenkę mikrofalową, czajnik elektryczny oraz podgrzewacz do butelek z którego mogą korzystać wszyscy opiekunowie do przygotowania własnych posiłków, mleka dla dziecka, ciepłych napojów itd.
- Do szpitala koniecznie należy spakować dziecku ubrania na zmianę – wygodne piżamy, dres, szlafrok, śpiochy, kaftaniki i zapas bielizny na zmianę. Przybornik higieniczny powinien zawierać kapcie pod prysznic, ręczniki, kosmetyki odpowiednie dla dziecka takie jak stosowane w domu – żel pod prysznic, szampon, szczoteczkę i pastę do zębów, chusteczki nawilżane a dla maluszków zapas pieluch, butelkę i smoczek. Mimo iż w oddziale dostępne są przybory kuchenne warto również zabrać ze sobą ulubiony kubek do picia i sztućce dla dziecka.
- Dodatkowo aby zapewnić dziecku przyjazną atmosferę i wypełnić czas oczekiwania na badania i wypis ze szpitala warto zabrać ze sobą ulubioną przytulankę, poduszkę i kocyk, kolorowanki i kredki, ulubioną książeczkę która pozwoli mu zasnąć czy tablet ze słuchawkami do oglądania bajek dzięki temu łatwiej się uspokoi i zaśnie w nowym miejscu.
- Rodzice/opiekunowie/dzieci przebywające w oddziale bez opiekuna mogą korzystać z własnego telefonu komórkowego (należy pamiętać o ładowarce do telefonu), ale bez utrudniania procesu leczenia swojego dziecka i pozostałych chorych. W przypadku braku własnego telefonu istnieje możliwość skorzystania z telefonu bezprzewodowego znajdującego się w dyżurce pielęgniarskiej za pośrednictwem personelu Oddziału.
- Ze względu na obowiązujący stan epidemii i ograniczenia odwiedzin w szpitalu można również odbierać paczki od rodziny z brakującymi rzeczami na zmianę lub przekąskami.
- W salach dostępna jest sieć telewizorów od zewnętrznego dostawcy z opłatą monetową – przydadzą się więc drobne (2zł, 5zł) do uruchomienie urządzenia.
- Sprawowanie opieki nad dziećmi uregulowane jest w „Regulaminie dla rodziców/opiekunów przebywających wraz z dzieckiem w Oddziale Pediatrycznym”. Regulamin dostępny jest na oddziałowej tablicy ogłoszeń.
Spokój i pozytywne nastawienie to najważniejsze wartości, które rodzic musi zabrać ze sobą do szpitala. Dziecko adaptuje się i chłonie jak gąbka zachowanie opiekuna. Jeśli opiekun będzie spokojny maluch również zniesie pobyt w szpitalu w mniejszym stresie.
REGULAMIN ODWIEDZIN:
ZARZĄDZENIE:
USŁUGI:
Lorem ipsum dolor sit amet enim. Etiam ullamcorper. Suspendisse a pellentesque dui, non felis. Maecenas malesuada elit lectus felis, malesuada ultricies. Curabitur et ligula. Ut molestie a, ultricies porta urna.
Vestibulum commodo volutpat a, convallis ac, laoreet enim. Phasellus fermentum in, dolor. Pellentesque facilisis. Nulla imperdiet sit amet magna. Vestibulum dapibus, mauris nec malesuada fames ac turpis velit, rhoncus eu, luctus et interdum adipiscing wisi.
Aliquam erat ac ipsum. Integer aliquam purus. Quisque lorem tortor fringilla sed, vestibulum id, eleifend justo vel bibendum sapien massa ac turpis faucibus orci luctus non, consectetuer lobortis quis, varius in, purus. Integer ultrices posuere cubilia Curae, Nulla ipsum dolor lacus, suscipit adipiscing. Cum sociis natoque penatibus et ultrices volutpat. Nullam wisi ultricies a, gravida vitae, dapibus risus ante sodales lectus blandit eu, tempor diam pede cursus vitae, ultricies eu, faucibus quis, porttitor eros cursus lectus, pellentesque eget, bibendum a, gravida ullamcorper quam. Nullam viverra consectetuer. Quisque cursus et, porttitor risus. Aliquam sem. In hendrerit nulla quam nunc, accumsan congue. Lorem ipsum primis in nibh vel risus. Sed vel lectus. Ut sagittis, ipsum dolor quam.
PLIKI DO POBRANIA:
GALERIA: