W Zespole Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli odbył się konkurs, którego celem było wyłonienie najlepszego projektu plastycznego odzieży ochronnej dla personelu medycznego i niemedycznego. W składzie komisji oceniającej prace, nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszego szpitala.

W konkursie zorganizowanym przez ZS Nr 2 wzięły udział uczennice technikum przemysłu mody. Zgłoszono w sumie 18 prac, które oceniała komisja składająca się z przedstawicieli szkoły: wicedyrektorów Urszuli Godawskiej i Jakuba Bożka, nauczycieli przedmiotów zawodowych – odzieżowych – Aliny Machaj i Moniki Skrzeszewskiej, a także reprezentujących SPZZOZ Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli: dyrektor Moniki Pachacz-Świderskiej, Beaty Koń – pielęgniarki naczelnej oraz Ireny Marzyckiej, reprezentującej Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych.

Co ciekawe, projektując stroje dla szpitalnego personelu, młodzież brała pod uwagę specyfikę tego rodzaju odzieży, a więc m.in. obowiązkowo krótkie rękawy, a także tkaniny, które można prać w wysokich temperaturach. Młodzi projektanci pamiętali, że tego rodzaju ubrania muszą być nie tylko ładne i estetyczne, ale przede wszystkim praktyczne i wygodne.  – Jesteśmy pod wrażeniem waszych projektów. Trudno było wyłonić zwycięzców konkursu, ponieważ w każdym z przygotowanych projektów było coś, co nam się podobało. Na tym jednak polegają konkursy, że ktoś musi w nich wygrać. Komisja wybrała więc 3 najlepsze projekty, a ja będę chciała pokazać je pracownikom naszego szpitala i poznać ich opinię na ten temat. Niewykluczone, że na bazie tych projektów powstaną w przyszłości uniformy, które będą używane przez naszą kadrę – mówiła podczas rozstrzygnięcia konkursu Monika Pachacz-Świderska, dyrektor SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Decyzją komisji konkursowej, III miejsce zdobyła Julia Jonik, II miejsce przypadło Barbarze Jaskot, a I miejsce zdobyła Zuzanna Kowalska. Każda z laureatek konkursu otrzymała nagrodę ufundowaną przez Powiat Stalowowolski.