Zostaniesz wkrótce mamą? A może już nią jesteś, ale spodziewasz się kolejnego dziecka? Jeżeli tak, koniecznie weź udział w Dniu Otwartym Sali Porodowej, organizowanym przez położne z SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Jeśli sama nosisz pod sercem dziecko, albo masz ciężarną kuzynkę lub koleżankę, to zapamiętaj tę datę – sobota, 22 października. Tego dnia, w stalowowolskim Oddziale Ginekologiczno-Położniczym odbędzie się Dzień Otwarty. Wszystkie zainteresowane panie będą miały okazję obejrzeć z bliska Blok Porodowy oraz Oddział Ginekologiczno-Położniczy, a także porozmawiać z położnymi. – Chcemy pokazać jakie mamy warunki na Bloku Porodowym i z jakich udogodnień mogą skorzystać rodzące u nas panie.  Mamy nadzieję, że to pomoże im łatwiej odnaleźć się u nas, gdy nadejdzie już ten wielki i dzień i te wielkie emocje. Chcemy też, aby mogły nas poznać, żeby wiedziały, kto będzie im towarzyszył w tych chwilach – mówi Marta Lelit, położna z Bloku Porodowego w SPZZOZ Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli.

Ale możliwość poznania położnych, a także obejrzenia z bliska porodówki, to jeszcze nie wszystko, co będzie czekało na gości w dniu 22 października. Spotkanie będzie miało też charakter warsztatowy, a jego uczestniczki będą mogły zdobyć również cenną wiedzę. Jaką?

  • ratownicy z SOR będą uczyli, jak udzielać maluszkom pierwszej pomocy, np. w przypadku zadławienia,
  • doradca chustonoszenia pokaże tajniki noszenia dziecka w chuście,
  • pokaz jak prawidłowo przewozić dzieci w fotelikach samochodowych w ramach akcji edukacyjnej DoPasuj malucha
  • przedstawiciel Polskiego Banku Komórek Macierzystych omówi możliwości zdeponowania krwi pępowinowej po porodzie.

Z powodów organizacyjnych, osoby zainteresowane uczestnictwem w Dniu Otwartym zostaną podzielone na 2 grupy. Pierwsza będzie mogła wejść na Blok Porodowy i uczestniczyć w spotkaniu od godz. 9:00, a druga od godz. 11:00.

Chętni do udziału w wydarzeniu proszeni są również o wcześniejsze zgłoszenie. Można go dokonać telefonicznie, dzwoniąc na nr 15 843 33 42, bądź drogą elektroniczną – na adres e-mail: salaporodowastw@gmail.com