Wprawdzie szpital nie jest wymarzonym miejscem do spędzania Dnia Dziecka, ale w stalowowolskim Szpitalu Powiatowym postarano się, aby najmłodszym pacjentom ten wyjątkowy dzień umilić. Dlatego odwiedzili ich wyjątkowi goście z upominkami.

Trzy wolontariuszki przebrane za postaci z bajek odwiedziły w dniu 1 czerwca te oddziały SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, w których przebywają dzieci, a więc neonatologiczny, pediatryczny oraz laryngologiczny. – Nasi mali pacjenci nie spodziewali się takich gości, więc wraz z rodzicami byli szczerze zaskoczeni. Było sporo dobrej zabawy, wszystkie dzieci otrzymały też upominki. Cieszymy się, że mogliśmy wywołać na ich twarzach uśmiech – mówi Beata Koń, pielęgniarka naczelna w SPZZOZ Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym.

Ale przygotowanie upominków dla małych pacjentów nie było jedynym działaniem szpitalnego personelu z Okazji Dnia Dziecka. Oprócz tego, zespół ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego udał się karetką do Społecznej Szkoły Podstawowej w Stalowej Woli, gdzie dzieci miały okazję poznać m.in. podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Podobną możliwość otrzymała również tego dnia młodzież z Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego, które także zostało odwiedzone przez załogę SOR.