Monika Pachacz-Świderska Dyrektorem Szpitala

Monika Pachacz-Świderska Dyrektorem Szpitala

18 stycznia 2022 r. Zarząd Powiatu Stalowowolskiego podjął uchwałę o zatrudnieniu Moniki Pachacz-Świderskiej na stanowisku dyrektora SP ZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Monika Pachacz-Świderska pełniła obowiązki dyrektora stalowowolskiego szpitala przez 6 ostatnich miesięcy. Pojawiając się w naszej lecznicy w sierpniu 2021 roku znała ją już jednak doskonale, ponieważ wcześniej – w latach 2003-2017- pracowała w tutejszym Oddziale Wewnętrznym: Przepracowałam tu jako lekarz kilkanaście lat, więc znam ten szpital od przysłowiowej podszewki. Mimo to, czeka mnie duże wyzwanie, bo to jedna z największych placówek medycznych na całym Podkarpaciu. Jednym z moich najważniejszych zamierzeń jest sprawić, aby stalowowolski szpital zaczął być na nowo postrzegany jako dobry szpital. Pracują tu bardzo dobrzy specjaliści, personel też jest na wysokim poziomie, więc sądzę, że funkcjonowanie tej placówki da się tak usprawnić i poprawić, żeby pacjenci czuli się u nas odpowiednio zaopiekowani. Jednocześnie zależy mi na tym, aby uzupełnić braki kadrowe oraz zapewnić naszemu personelowi godne warunki pracy – mówi Monika Pachacz-Świderska, dyrektor SP ZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Była ona jedyną kandydatką, która aplikowała na stanowisko dyrektora w ogłoszonych pod koniec ubiegłego roku przez Zarząd Powiatu Stalowowolskiego dwóch postępowaniach konkursowych. W związku z tym, że nie miała kontrkandydatów konkursy zostały unieważnione a zgodnie z przepisami, decyzję o zatrudnieniu jej – w oparciu o opinię komisji konkursowej – podjął w dniu 18 stycznia 2022 roku Zarząd Powiatu Stalowowolskiego.

Monika Pachacz–Świderska urodziła się w Stalowej Woli, ukończyła Śląską Akademię Medyczną – Wydział Lekarski w Zabrzu. W latach 2003 – 2017 roku pracowała na Oddziale Wewnętrznym SP ZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. W tym czasie jako lekarz pracowała również w Poradni Hematologicznej, Centralnej Pracowni Ultrasonograficznej, a także jako lekarz dyżurny na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Przez kilka miesięcy pełniła również obowiązki zastępcy dyrektora ds. lecznictwa.

W 2017 roku objęła stanowisko z–cy dyrektora ds. lecznictwa Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, a od stycznia do sierpnia 2020 roku pełniła obowiązki dyrektora tej placówki. Następnie objęła stanowisko z-cy dyrektora ds. Opieki Zdrowotnej w Szpitalu Powiatowym w Nisku. Od 1 sierpnia 2021 r. pełniła obowiązki dyrektora SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Decyzją Zarządu Powiatu z dnia 18 stycznia, będzie kierowała szpitalem przez najbliższe 6 lat – tyle trwa kadencja dyrektora.