Mamy dobrą wiadomość dla naszych mieszkańców – wkrótce w naszej Poradni Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej zacznie przyjmować specjalista ortopedii dziecięcej.

Jest nim Grzegorz Sokół – lekarz z doświadczeniem w udzielaniu świadczeń pacjentom poniżej 18 r. ż. w zakresie ortopedii, związany z m.in. rzeszowskim ośrodkiem. Cieszę się, że dołączył do naszego zespołu, ponieważ potrzebowaliśmy w naszym mieście i powiecie takiego specjalisty. Mieliśmy w tej sprawie wiele sygnałów od rodziców, którzy dotychczas musieli szukać dla swoich pociech pomocy takiego lekarza              w innych miastach – mówi Monika Pachacz-Świderska, dyrektor SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Na początek Pan doktor będzie przyjmował w Poradni Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej raz w miesiącu – zacznie już od najbliższego czwartku – 27 czerwca. Aby zostać przyjętym, wystarczy się zarejestrować, zgłaszając się ze skierowaniem. Nie musi być to skierowanie specjalnie do ortopedy dziecięcego, wystarczy po prostu skierowanie do poradni ortopedycznej. – Zaczynamy od działania w poradni, ale już prowadzimy rozmowy z doktorem Grzegorzem Sokołem na temat różnego rodzaju działań profilaktycznych, które chcielibyśmy realizować jako szpital, a związanych m.in., z wadami postawy u dzieci i młodzieży, co jest ogromnym problemem naszych czasów. Chcielibyśmy w ten sposób zapobiegać sytuacjom, kiedy w dorosłym wieku pacjenci wymagają zabiegów ortopedycznych i neurochirurgicznych, wynikających np. ze zwyrodnień stawów, czy dyskopatii będących efektem wad postawy w wieku dziecięcym – zapowiada dyrektor Monika Pachacz-Świderska.