Załoga Punktu Szczepień Powszechnych działającego w SPZZOZ Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli uwija się niczym pszczoły w ulu. Na dzień 5 maja wykonano tu już łącznie ponad 13 tysięcy szczepień!

Szczepienia przeciwko COVID-19 przyspieszyły w całym kraju. Z lokalnej perspektywy najlepiej widać to w liczbach, jakie odzwierciedlają olbrzymią pracę wykonywaną w punkcie szczepień uruchomionym przy stalowowolskim szpitalu. Liczby rzeczywiście robią wrażenie: na dzień 5 maja 2021 r. podano tu łącznie 13 137 dawek szczepionki, z czego 8 956 osób zaszczepiono pierwszą dawką, a 4 181 osób już dwiema dawkami. – Przez nasz punkt szczepień przewija się bardzo duża liczba mieszkańców. Owszem, zdarzają się takie „fale”, gdy przed budynkiem ustawia się długa kolejka, ale zazwyczaj osoby zgłaszające się na szczepienie, nie muszą zbyt długo czekać. Cały proces przebiega sprawnie, głównie dzięki dobrej organizacji oraz doświadczonej i bardzo sprawnej załodze. Aby uniknąć tworzenia się kolejek i chcąc ułatwić mieszkańcom zaszczepienie się przeciw COVID-19, prowadzony przez nas Punkt Szczepień Powszechnych przez cały miesiąc maj, będzie również działał w soboty – mówi Grzegorz Czajka, dyrektor SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

W Punkcie Szczepień Powszechnych działającym w stalowowolskim szpitalu, najczęściej używaną szczepionką jest produkt firm BioNTech/Pfizer – w sumie liczba podanych dawek wyniosła aż 10 155 sztuk. Oprócz tego, mieszkańcom podano jeszcze 2 391 szczepionek firmy AstraZeneca, a także 591 szczepionek firmy Moderna.