Specjalnie z myślą o tych mieszkańcach, którzy chcą zdążyć zaszczepić się jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem, w Punkcie Szczepień Powszechnych działającym w SPZZOZ Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli pojawią się jednodawkowe wakcyny firmy Johnson&Johnson.

grupa tabletek dfhreKilka dni temu rozpoczęły się wakacje, wielu Polaków zaplanowało letnie podróże, w tym również te zagraniczne. Nie jest żadną tajemnicą, że większość krajów w Europie wprowadziła przywileje dla podróżnych, którzy zostali już w pełni zaszczepieni. Polegają one na tym, że takie osoby – w zależności od zasad przyjętych przez dany kraj, nie muszą np. wykonywać testów na obecność koronawirusa lub odbywać kwarantanny.

Nasi DarczyńcyPrzypominamy, że za w pełni zaszczepione uważane są te osoby, która przyjęły dwie dawki szczepionki: BioNTech/Pfizer, Moderna bądź AstraZeneca, a od przyjęcia ostatniej dawki minął określony czas. Przyjęcie jednej dawki wystarczy tylko w przypadku szczepionki firmy Johnson&Johnson. I właśnie z tego powodu, w okresie wakacyjnym stała się ona jedną z najbardziej poszukiwanych przez mieszkańców wakcyn. – Widzimy wzmożone zainteresowanie tą jednodawkową szczepionką. Część osób jest nią zainteresowana, ponieważ ma świadomość, że szczepienie zwiększy ich bezpieczeństwo, inni natomiast kierują się wyłącznie tym, że jej przyjęcie ułatwi im podróżowanie. Do tej pory nie dysponowaliśmy tą wakcyną w naszym przyszpitalnym Punkcie Szczepień Powszechnych, ale właśnie w związku z rozpoczynającym się ruchem turystycznym zamówiliśmy 100 dawek tej szczepionki – mówi Andrzej Komsa, pełniący obowiązki dyrektora SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Szczepionki Johnson&Johnson powinny trafić do Punktu Szczepień Powszechnych działającym w SPZZOZ Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli w najbliższy wtorek – 6 lipca, a od następnego dnia, czyli 7 lipca, mieszkańcy będą mieli możliwość się nimi szczepić. Natomiast już teraz na te szczepienia można się rejestrować.

Przyszpitalny Punkt Szczepień Powszechnych w Stalowej Woli jest jednym z największych w całym regonie. Na koniec czerwca 2021 r. podano tu łącznie 22 208 dawek szczepionki, z czego 11 832 osób zaszczepiono pierwszą dawką, a 10 376 osób już dwiema dawkami.

Tomasz Wosk