Szpital zaprasza na Dzień Otwarty Sali Porodowej

Warsztaty z położną, fizjoterapeutką uroginekologiczną, ratownikiem SOR, psychologiem i seksuologiem, a także zwiedzanie Bloku Porodowego oraz oddziałów Położniczego i Neonatologicznego – to wszystko czeka na tych, którzy 25 maja zjawią się na Dniu Otwartym Sali Porodowej, Oddziału Położniczego i Oddziału Neonatologicznego w stalowowolskim szpitalu.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza taka akcja organizowana przez SPZZOZ Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli. – Podobne wydarzenie miało u nas miejsce w 2022 roku. Zaskoczyło nas, jak ogromne wywołało zainteresowanie. Wzięła w nim wtedy udział ponad setka młodych oraz przyszłych rodziców. Dlatego cieszę się, że nasze położne oraz pielęgniarki postanowiły przygotować kolejną edycję tej świetnej akcji i dziękuję im za zaangażowanie i wysiłek, jaki w to włożyły – mówi Monika Pachacz-Świderska, dyrektor SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Wszystkie zainteresowane panie, a jak pokazał ostatni Dzień Otwarty – w wielu przypadkach również ich partnerzy, będą więc mieli możliwość zwiedzania tego, co najbardziej interesuje młode oraz przyszłe mamy, czyli: Bloku Porodowego, Oddziału Położniczego oraz Oddziału Neonatologicznego. Ale to nie wszystko, ponieważ na uczestników akcji będą czekały bardzo ciekawe zajęcia, na następujące tematy:

– Pierwsza pomoc dla noworodka (prowadzony przez ratowników SOR)

– Problemy psychiczne okresu okołoporodowego (psycholog, seksuolog)

– Promocja karmienia piersią (położna)

– Przygotowanie do porodu i problemy połogowe (fizjoterapeutka uroginekologiczna)

– Każdy z tych tematów jest bardzo ważny. Na przykład ogromnym powodzeniem ostatnim razem cieszyły się zajęcia z ratownikami, którzy instruowali jak udzielać maluszkom pierwszej pomocy, np. w przypadku zadławienia czy poparzenia. Dlatego też do nich wracamy. Problemy natury psychicznej w okresie okołoporodowym dotykają wielu kobiet, dlatego też postanowiliśmy o nich porozmawiać. Podobnie jest z problemami połogowymi – mieliśmy informacje z przychodni, że kobiety pytają o fizjoterapeutkę uroginekologiczną. Dlatego też specjalnie na tę okazje postanowiliśmy zaprosić taką specjalistkę, aby porozmawiała z kobietami, które zgłoszą się na Dzień Otwarty – mówi Teresa Wysocka, położna oddziałowa na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym.

Wejście na Dzień Otwarty przewidziane jest w dwóch turach – o godz. 9:00 oraz godz. 12:00. Ze względów organizacyjnych, wszyscy zainteresowani proszeni są o potwierdzenie przybycia drogą elektroniczną poprzez:

– Messenger – Sala Porodowa w Stalowej Woli,

– Instagram – porodowa_stalowa

– lub e-mail – salaporodowastw@gmail.com

To pozwoli organizatorom odpowiednio podzielić grupy i sprawnie poprowadzić zajęcia oraz zwiedzanie Bloku Porodowego oraz szpitalnych oddziałów.