Podziękowania dla szpitala od Pani Prezydentowej

Podziękowania dla szpitala od Pani Prezydentowej

Pierwsza dama Rzeczypospolitej Polskiej – Agata Kornhauser-Duda, doceniła zaangażowanie pracowników SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli w pomoc Ukraińcom.
Pod koniec kwietnia wpłynęło do stalowowolskiej lecznicy pismo z podziękowaniami dla jej pracowników za opiekę nad uchodźcami z Ukrainy. Przypomnijmy, że wielu przedstawicieli szpitalnego personelu – w ramach wolontariatu, aktywnie uczestniczyło w opiece nad przebywającymi w Stalowej Woli Ukraińcami. Małżonka Prezydenta RP mogła osobiście przekonać się o ich zaangażowaniu, odwiedzając pod koniec marca Centrum Wytchnieniowo-Koordynacyjne w Stalowej Woli.
W piśmie zaadresowanym na Monikę Pachacz-Świderską, dyrektor SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, czytamy m.in.: „Dziękuję za olbrzymie osobiste zaangażowanie Pani oraz lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych, którzy udzielali pomocy ukraińskim niepełnosprawnym dzieciom na miejscu i podczas transportu Państwa karetkami szpitalnymi na lotnisko Rzeszów-Jasionka, skąd zostały przewiezione dalej do Niemiec. Jestem niezmiernie wdzięczna wszystkim Państwu za wielkie serce i wspaniała postawę. Proszę przyjąć wyrazy mojego najwyższego uznania.”.
– To bardzo miłe, bo świadczy o tym, że nasza praca na rzecz ukraińskich uchodźców została doceniona. Ale wykonywaliśmy ją nie dla podziękowań, a z serca, z potrzeby niesienia pomocy. Jestem dumna z ogromnego zaangażowania szpitalnej kadry w te działania. I nie tylko te, o których wspomniała Pani Prezydentowa, bo tych dni i nocy spędzonych przy ukraińskich kobietach i dzieciach, było znacznie więcej – komentuje dyrektor Monika Pachacz-Świderska.
Warto zaznaczyć, że nasz szpital pomagał Ukraińcom nie tylko poprzez zaangażowanie w pomoc przybywającym do Stalowej Woli uchodźcom. Wsparł również materialnie szpital w ukraińskim mieście Radziechów, przekazując tam używany, ale sprawny ambulans Renault Traffic, a także sprzęt medyczny, w tym narzędzia chirurgiczne.