W związku z wciąż istniejącym zagrożeniem epidemiologicznym, odwiedziny u chorych w oddziałach szpitalnych SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, nadal pozostają wstrzymane. – Wprawdzie liczba zachorowań w kraju spadła, ale epidemia wciąż się nie zakończyła. Jest jeszcze stanowczo zbyt wcześnie na odwołanie zakazu odwiedzin, to byłoby zbyt niebezpieczne, a my nie możemy ryzykować zdrowia i życia pacjentów przebywających w naszym szpitalu. Dlatego też decyzja o zakazie odwiedzin obowiązuje do odwołania. Prosimy o zrozumienie tej sytuacji – mówi Andrzej Komsa, pełniący obowiązki dyrektora SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Wyjątkiem są jedynie sporadyczne sytuacje, dotyczące pacjentów w bardzo ciężkim stanie. Wtedy zdarza się, że za zgodą ordynatora i przy zachowaniu wszystkich  wymaganych środków ostrożności, umożliwia się im krótkie spotkanie z rodziną. Są to jednak niezmiernie rzadkie przypadki.

Zakaz odwiedzin dotyczy również Oddziału Pediatrycznego. Dzieci, podobnie jak dorośli pacjenci, też nie mogą być odwiedzane przez bliskich z zewnątrz, co wiązałoby się z przyniesieniem na oddział wirusa. Mimo to, najmłodsi nie muszą być jednak odcięci od kontaktu z bliskimi. – To wyjątkowy oddział. Z racji na jego specyfikę zezwalamy na to, aby rodzic lub opiekun przebywał z dzieckiem przez całą dobę – oczywiście o ile jest zdrowy. Nie może jednak w tym czasie opuszczać szpitala – tłumaczy Andrzej Komsa.

 

 

Tomasz Wosk