Szczepienia przeciwko Covid-19 nabrały tempa. W samym tylko Punkcie Szczepień Powszechnych działającym przy SPZZOZ Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli, wykonano już łącznie ponad 18 tysięcy iniekcji.

To jeden z największych punktów szczepień w całym regionie. Na koniec maja 2021 r. podano tu łącznie 18 156 dawek szczepionki, z czego 11 049 osób zaszczepiono pierwszą dawką, a 7 107 osób już dwiema dawkami. W Punkcie Szczepień Powszechnych działającym w stalowowolskim szpitalu, najczęściej używaną szczepionką jest produkt firm BioNTech/Pfizer – w sumie liczba podanych dawek wyniosła aż 14 125 sztuk. Oprócz tego, mieszkańcom podano jeszcze 2 886 szczepionek firmy AstraZeneca, a także 1 145 szczepionek firmy Moderna. Jak do tej pory, Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych nie dostarczała tu jeszcze jednodawkowych wakcyn firmy Johnson&Johnson.

W maju, gdy zainteresowanie osób chętnych na szczepienie było bardzo wysokie, stalowowolski Punkt Szczepień Powszechnych działał również w soboty. Od czerwca natomiast pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 14:00, choć niestety zdarzają się dni, gdy zamówione przez szpital preparaty nie dojeżdżają i szczepienia trzeba przekładać. – Staramy się, aby szczepienia przebiegały szybko i sprawnie. Niestety nie mamy wpływu na dostawy. Wcześniej transport wakcyn trafiał do nas 2 razy w tygodniu i mieliśmy czym szczepić również w soboty, a ostatnio szczepionki trafiają tylko raz w tygodniu, a dodatkowo zdarza się, że z kilkugodzinnym poślizgiem. Wtedy szczepimy nawet do późnych godzin popołudniowych. Oczywiście  jeśli szczepionek nie ma, to terminy przekładamy, choć bywa też, że system wysyłający sms-y kogoś pominie. Mimo najlepszych starań, przy tak dużej ilości pacjentów, takich sytuacji nie da się uniknąć. Dlatego przepraszamy mieszkańców za ewentualne niedogodności i prosimy o wyrozumiałość – mówi Andrzej Komsa, pełniący obowiązki dyrektora SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.