Bagpak wraz z załogą ufundowali sprzęt dla szpitala

Bagpak wraz z załogą ufundowali sprzęt dla szpitala

Firma Bagpak i jej pracownicy mają wielkie serce – wspólnie zrzucili się na zakup echokardiografu dla Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. Ich dar serca, pomoże w leczeniu serc mieszkańców miasta i całego powiatu.

Firma Bagpak działa na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Stalowej Woli. Zajmuje się produkcją aluminiowych i stalowych puszek napojowych, które trafiają do ponad 50 krajów na całym świecie. Właściciel, zarząd i pracownicy tej firmy wykazali się niezwykłą inicjatywą i ufundowali nowoczesny echokardiograf dla Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. W ich imieniu sprzęt został zakupiony przez Urząd Miasta w Stalowej Woli i w dniu 16 lutego 2021 roku przekazano go do lecznicy.

Podczas zwołanej z tej okazji konferencji prasowej, firmę Bagpak reprezentowali dyrektorzy Sławomir Jarosz oraz Stanisław Czarniak. – Życzę nam wszystkim, aby takich inicjatyw było jak najwięcej – skomentował krótko całe wydarzenie Sławomir Jarosz. O tym, jak ważny to dar, mówiła wiceprezydent Stalowej Woli Renata Knap, wdzięczności nie krył również starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny. – To bardzo piękna inicjatywa, zrealizowana przy zaangażowaniu pana prezydenta miasta i pani wiceprezydent. Dzięki temu, szpital dzisiaj otrzymuje jedno z najnowocześniejszych urządzeń na rynku, jeśli chodzi o diagnostykę serca. Docelowo będzie ono służyło na nowym Oddziale Kardiologicznym, który powstanie na 4 piętrze Pawilonu Diagnostyczno-Zabiegowego. Kilka lat temu z wielką dumą prezentowaliśmy podobne urządzenie zakupione przez Powiat Stalowowolski dla szpitala, ale to jest nowsze i jeszcze nowocześniejsze. Ten echokardiograf to piękny dar, a zarząd i pracownicy firmy Bagpak są wspaniałym przykładem, jak można wspierać lokalną społeczność – mówił starosta Zarzeczny.

Uczestniczący w przekazaniu sprzętu Grzegorz Czajka, dyrektor SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, również dziękował firmie Bagpak oraz jej pracownikom za ufundowanie sprzętu i podkreślił, że na razie echokardiograf będzie służył pacjentom ambulatoryjnym. – Na ten moment zasili poradnię i pomoże skrócić kolejkę oczekujących na badania kardiologiczne, a docelowo, jak wspomniał pan starosta, trafi na nowy Oddział Kardiologiczny, który mam nadzieję, że uruchomimy w nowej lokalizacji pod koniec tego, bądź na początku przyszłego roku – oznajmił dyrektor Czajka.

Ufundowany przez firmę Bagpak oraz jej pracowników echokardiograf Vivid S70 firmy GE Healthcare, to sprzęt najwyższej jakości, który umożliwia precyzyjną diagnostykę narządów wewnętrznych, bez konieczności ingerencji chirurgicznej. Echokardiografia umożliwia w sposób nieinwazyjny ocenę struktur anatomicznych serca, a także ocenę ruchu mięśnia sercowego i zastawek wewnątrzsercowych oraz przepływ krwi w obrębie przedsionków i komór serca, dużych naczyń sercowych (aorta, żyły główne, tętnica i żyły płucne) i naczyń wieńcowych. – Dzięki temu sprzętowi, wchodzimy w kolejny etap rozwoju echokardiografii w Stalowej Woli. Gdy kilka lat temu zaczynałem przygodę z echem przezprzełykowym, to wydawało mi się, że to już jest apogeum tego rozwoju. Ale echokardiografia wciąż się rozwija i dzisiaj mamy już możliwość wykonywania badań 3D. A to jest właśnie pierwszy echokardiograf 3D w Stalowej Woli i jestem pewny, że znacznie ułatwi nam diagnostykę pacjentów – mówił uczestniczący w spotkaniu Radosław Krawczykiewicz, lekarz kierujący Oddziałem Kardiologicznym w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli.