poniedziałek, 26 maj 2014 10:20

Szpital kupi nową karetkę

Napisane przez 

To już pewne - nowa karetka pogotowia ratunkowego wraz z wyposażeniem o wartości ok. 320 tys. zł. trafi do stalowowolskiego szpitala. Kiedy?

Mam nadzieję, że jak najszybciej. Dlatego jak tylko otrzymamy pisemne potwierdzenie otrzymanej dotacji od Wojewody Podkarpackiego, uruchomimy procedurę przetargową  – zapewnia Mirosław Leśniewski, dyrektor Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Stalowowolski szpital otrzymał na ten cel wsparcie finansowe z rezerwy Budżetu Państwa (120 tys. zł) oraz z budżetu Gminy Zaklików (130 tys. zł). Wkład własny szpitala w zakup ambulansu to ok. 68 tys. zł.

Porozumienie zawarte w tej sprawie z Radą Miasta w Zaklikowie zakłada, że karetka będzie stacjonowała na terenie Gminy Zaklików. Dlaczego?

W 2013 roku do wszystkich miejscowości w Gminie Zaklików, karetka systemowa wyjeżdżała w sumie 506 razy. Pod względem ilości wyjazdów więcej notuje tylko Gmina Stalowa Wola oraz Gmina Zaleszany. Obecne tylko jedna miejscowość  z terenu tej gminy (Goliszowiec) jest osiągana przez karetkę systemową w czasie poniżej 15 minut.

Znacznie dłużej trwa dojazd do takich miejscowości jak: Karkówka (ok. 31 minut), Łysaków (ok. 31 min), Nowe Baraki (ok. 31 minut), Józefów (ok. 30 minut), Baraki Stare (ok. 29 minut), Zdziechowice Pierwsze i Drugie (ok. 27 minut). Ewentualne umieszczenie zespołu wyjazdowego w Zaklikowie, spowoduje, że w normalnych warunkach, karetka systemowa dojedzie do każdej miejscowości na terenie gminy Zaklików w czasie nie dłuższym niż 15 minut.

Szpitalny Oddział Ratunkowy dysponuje obecnie 4 karetkami systemowymi oraz 2 transportowymi. Zakup nowej karetki nie spowoduje żadnych zmian w ilości zespołów wyjazdowych. Jedna z karetek, jakimi dysponuje obecnie szpital będzie rezerwową na wypadek poważnej awarii którejś z pozostałych. Obecnie szpital nie ma w rezerwie żadnej karetki.

~pz

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
2021  Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli  Design by Philipp Zalewski  Stworzone dzięki Joomla!