Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

poniedziałek, 15 luty 2021 17:32

Sprzęt dla szpitala od amerykańskiego koncernu

Napisane przez 

Piękny gest amerykańskiej firmy Raytheon Technologies- przekazała Powiatowemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Stalowej Woli środki na zakup medycznych pomp infuzyjnych. Sprzęt będzie wykorzystywany do leczenia pacjentów zarażonych wirusem COVID-19.


Raytheon Technologies z siedzibą w Waltham w stanie Massauchusetts, to jeden z największych koncernów w branży lotniczej, kosmicznej i obronnej. Jeszcze w ubiegłym roku zawarł on umowę z SPZZOZ Powiatowym Szpitalem Specjalistycznym w Stalowej Woli, na przekazanie mu wsparcia w postaci środków na zakup medycznych pomp infuzyjnych. Kwota ofiarowana stalowowolskiej lecznicy przez firmę Raytheon Technologies, to 17 800 dolarów. Medyczne pompy infuzyjne to urządzenia stosowane do bardzo precyzyjnego, dokładnego podawania leków, w trybie ciągłym lub cyklicznym. Są jednym z podstawowych elementów wyposażenia stanowisk anestezjologicznych, używa się ich także na oddziałach intensywnej terapii, na blokach operacyjnych, na oddziałach noworodkowych czy na szpitalnych oddziałach ratunkowych. - W naszym przypadku sprzęt ten trafi na oddział, na którym leczymy pacjentów zarażonych wirusem COVID-19. Tam jest nam teraz potrzebny. A po zakończeniu pandemii i powrocie szpitala do normalnego funkcjonowania, przesuniemy go najprawdopodobniej na oddziały kardiologiczne, gdzie tego typu urządzenia też są często stosowane- mówi Grzegorz Czajka, dyrektor SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Sprzęt ufundowany przez amerykańską firmę, trafi do stalowowolskiego szpitala w marcu. W sumie jest to 12 dobrej klasy pomp infuzyjnych wraz z 4 stacjami dokującymi, na których wspomniane pompy można montować i ustawiać w bezpośredniej bliskości pacjenta. - Cały zestaw kosztował ponad 64 tys. zł. Bardzo dziękujemy darczyńcy, czyli firmie Raytheon Technologies za ufundowanie nam tych urządzeń. To dla nas duże wsparcie, zwłaszcza w dobie walki z epidemią- mówi dyrektor Grzegorz Czajka.

       
      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Powiatowy Szpital Specjalistyczny
w Stalowej Woli

ul. Staszica 4
37-450 Stalowa Wola

Informacja: 15 84 33 233
SOR: 15 84 33 365
Przychodnia: 15 84 33 265

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
2022  Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli  Design by Philipp Zalewski  Stworzone dzięki Joomla!