czwartek, 15 maj 2014 08:35

Rośnie liczba urodzeń w Stalowej Woli

Napisane przez 

Miło nam poinformować, że mimo coraz gorszych danych demograficznych w całej Polsce, wzrosła  liczba porodów w stalowowolskim szpitalu. „Wzrost może i jest nieznaczny, ale w obliczu bezlitosnych danych demograficznych, jest się czym pochwalić - skomentował Mirosław Leśniewski, Dyrektor Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

W całym 2013 roku przyszło na świat 707 noworodków – to o 53 więcej niż w 2012 roku. Powody do optymizmu dają także pierwsze miesiące 2014 roku. W tym czasie w stalowowolskim szpitalu przyszło na świat 237 dzieci, czyli o 24 więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

 „Mam nadzieję, że ten trend się utrzyma. Widać, że Panie doceniają znaczną poprawę warunków lokalowych wynikających z gruntownej modernizacji „Porodówki” - dodał dyrektor szpitala.


Przypomnijmy, że przebudowa „porodówki” to efekt realizowanego projektu pod nazwą „Przebudowa Oddziału Położniczego i Neonatologicznego oraz Bloku Porodowego wraz z elementami termomodernizacji w Drugim Pawilonie Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli”. Całkowity koszt projektu to 4 448 546,23 zł. To najpoważniejsza w dotychczasowej, 65-letniej historii stalowowolskiej lecznicy, modernizacja oddziałów położniczego i neonatologicznego.

~pz

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
2021  Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli  Design by Philipp Zalewski  Stworzone dzięki Joomla!