informacje dla osób szczepionych

INFORMACJE DLA OSÓB SZCZEPIONYCH PRZECIWCOVID-19

w punkcie szczepień przy Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli

Szczepieniu mogą być poddane wyłącznie osoby zarejestrowane do niniejszego punktu szczepień, w wyznaczonym dniu i godzinie. Nie ma możliwości szczepienia osób niezarejestrowanych. Wyznaczona godzina jest orientacyjna, w zależności od przebiegu szczepień mogą zaistnieć niewielkie opóźnienia, za co z góry przepraszamy. Nie ma potrzeby przybywania zbyt wcześnie i „zajmowania kolejki”.

W razie niemożności przybycia w wyznaczonym dniu i godzinie, prosimy o możliwie szybką informację pod numer telefonu 15-843-32-99. Osoby gorączkujące (lub mające inne objawy infekcji) proszone są o przełożenie terminu. Należy mieć przy sobie dokument tożsamości.

Wejście do punktu szczepień jest możliwe WYŁĄCZNIE dla osób z maseczką zakrywającą nos i usta. Osoby niezabezpieczone nie będą wpuszczane, podobnie jak nietrzeźwi. Dla bezpieczeństwa szczepionych, konieczne jest zachowywanie odległości między osobami (minimum 1,5 metra). Należy pamiętać o możliwości zarażenia w razie nieprzestrzegania zaleceń. Bezwzględnie należy stosować się do poleceń personelu punktu szczepień.

Po wejściu do punktu szczepień należy skierować się ku jednemu ze stolików oznaczonych „DOKUMENTY DO WYPEŁNIENIA”, pobrać dwa formularze (Kwestionariusz wstępny oraz Oświadczenie RODO), wypełnić je i podpisać. W razie wątpliwości proszę wzorować się na wywieszonych przykładach lub zapytać osobę z obsługi. Formularze można też pobrać wcześniej z internetu (http://www.szpital-stw.com/informacjedlaseniorowwsprawieszczepien) i wypełnić w domu, muszą one jednak odzwierciedlać stan zdrowia na dzień szczepienia.

Następnie proszę udać się (z wypełnionymi formularzami) do kwalifikacji lekarskiej, w pomieszczeniu „KWALIFIKACJA LEKARSKA - GABINET NR 1” lub „KWALIFIKACJA LEKARSKA GABINET NR 2”. Przypominamy, że obecnie nie szczepi się osób poniżej 16 roku życia oraz kobiet w ciąży. Współistniejące choroby NIE SĄ przeciwwskazaniem do szczepienia. Szczególna ostrożność musi być zachowana tylko wobec osób, u których wystąpiły w przeszłości CIĘŻKIE powikłania po jakiejkolwiek szczepionce (duszność, ciężka reakcja alergiczna, utrata przytomności itp.). Przeciwwskazaniem do szczepienia jest też trwające ostre schorzenie infekcyjne z wysoką gorączką.

Następnie prosimy o zaczekanie na wezwanie przed GABINETEM SZCZEPIEŃ. Szczepionkę podaje się w mięsień naramienny i jest niebolesna. Każdy zaszczepiony otrzyma ulotkę z informacjami o szczepionce oraz (po pierwszej dawce) - kartę poświadczającą szczepienie i termin drugiej dawki. Kartę prosimy starannie przechowywać i koniecznie przynieść na następne szczepienie. Po zaszczepieniu zalecamy pozostawanie w obrębie punktu szczepień przez przynajmniej 15 minut.

Otrzymana szczepionka jest bardzo bezpieczna. Jak po każdej szczepionce, pojawić się może niewielki ból w miejscu wstrzyknięcia, rzadziej inne, niegroźne objawy. Poważniejsze objawy uboczne są skrajnie rzadkie (szczegóły w ulotce). Niepokojące objawy prosimy zgłaszać obsłudze.

 

Dyrekcja Szpitala

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
2021  Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli  Design by Philipp Zalewski  Stworzone dzięki Joomla!