czwartek, 13 luty 2014 11:22

Pacjenci docenili dra Łopatkę

Napisane przez 

Zdobycie zaufania i szacunku pacjentów, wymaga często od medyków wielu lat rzetelnej pracy. Dlatego wyróżnienia przyznawane przez pacjentów to dla lekarza wyraz szczególnego uznania. Nie inaczej było tym razem. Pracujący w stalowowolskim szpitalu od 43 lat, lek. med. Jan Łopatka został właśnie laureatem Plebiscytu Eskulap 2013 w kategorii „Lekarz Specjalista”. To najbardziej prestiżowy plebiscyt tego typu na Podkarpaciu.

Dr Łopatka powinien być wzorem dla młodych lekarzy. Swoim zaangażowaniem i oddaniem przez tyle lat zawodowej pracy, daje doskonały przykład, jak godnie wykonywać zawód lekarza – powiedział pełen uznania dla laureata, Dyrektor Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, Mirosław Leśniewski.

Jan Łopatka jest Specjalistą Chirurgii Ogólnej na Oddziale Chirurgicznym Ogólnym z Pododdziałem Urologicznym w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli. Po ukończeniu Akademii Medycznej w Lublinie, w 1970 roku trafił na staż do stalowowolskiej lecznicy i pracuje w niej nieprzerwalnie do dziś. Będąc jednocześnie chirurgiem, przeszedł niemal wszystkie szczeble kariery: był zastępcą ordynatora, ordynatorem, zastępcą dyrektora szpitala.

Czy spodziewał się nagrody? – Już sama nominacja była dla mnie wielkim zaskoczeniem. Przyznam się, że informację o wyróżnieniu przyjąłem z lekkim niedowierzaniem. To bardzo miłe uczucie być docenionym przez tyle osób. Dziękuję. – powiedział dr Łopatka.

Pytany o chwile, które najbardziej wspomina w swojej pracy zawodowej odpowiada: Zawód chirurga wiąże się ze skrajnymi emocjami. Często są to radosne wspomnienia, gdy w krytycznym momencie udaje się kogoś uratować. Ale są też gorzkie chwile, poczucie bezradności, gdy pacjent umiera. Te wspomnienia też na długo pozostają w pamięci. – wspomina.

Mimo tak dużego doświadczenia, jest coś co dra Łopatkę zaskakuje: To tempo rozwoju chirurgii w Polsce i na świecie. Coraz mniej inwazyjne operacje, nowocześniejszy sprzęt, ambitniejsze wyzwania, lepsza diagnostyka. Aż trudno nadążyć za wszystkimi zmianami. – dodaje na zakończenie.

~pz

Zdjęcia: Wit Hadło

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
2022  Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli  Design by Philipp Zalewski  Stworzone dzięki Joomla!