poniedziałek, 02 czerwiec 2014 15:39

Nowy sprzęt do rehabilitacji (galeria)

Napisane przez 

W połowie maja br. Dział Rehabilitacji i Fizjoterapii stalowowolskiego szpitala wzbogacił się o nowoczesny sprzęt medyczny o wartości ok 71 tys. zł. Zakup był możliwy dzięki 60% dotacji z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (blisko 42,6 tys. zł). Pozostałe środki pochodzą z budżetu szpitala. Do czego służy i w jakim stopniu zakupiony sprzęt poprawi jakość usług rehabilitacyjnych?

Dwukanałowy aparat GYMNA THERMO 500 o wartości ok. 23,1 tys. zł to aparat do terapii impulsowym polem magnetycznym wielkiej częstotliwości, generujący efekt a-termiczny, o średniej mocy 70W dla jednego kanału, 2x40W dla dwóch kanałów.

Zestaw GYMNA W-MOVE o wartości 23 tys. zł  używany jest w kinezyterapii osób niepełnosprawnych,z wadami postawy, po urazach itp. Urządzenia służą do wzmacniania partii mięśni obręczy biodrowej oraz mięśni tułowia i brzucha. Aparat Mark III Plus MK Beauty o wartości ok. 7,6 tys. zł. wykorzystywany w jako mechaniczny masaż limfatyczny kończyn górnych, dolnych oraz tułowia.


Stół do terapii manualnej  / masażu leczniczego M-P7.F4 o wartości ok 6,9 tys.zł przeznaczony jest do wykonywania masażu suchego, manualnej terapii kręgosłupa i kończyn. Dzięki wyjątkowej stabilności i tapicerce odpornej na ciesz, zapewnia komfortową pracę terapeuty.


Lampy Sollux firmy Astar Lumina (3 szt.) o wartości ok. 5,7 tys. zł nagrzewają tkanki miękkie za pomocą podczerwieni, poprawiając ukrwienie obwodowe i zmniejszając dolegliwości bólowe, stany zapalne czy obrzęki.

Dotacja z PFRON-u umożliwiła także zakup innych, tańszych urządzeń wykorzystywanych w kinezyterapii pacjentów niepełnosprawnych po urazach lub z wadami postawy, takich jak: krzesło rehabilitacyjne Reh Habys, piłki gimnastyczne, materac, kształtki, taśmy i hantle rehabilitacyjne oraz inne akcesoria do ćwiczeń usprawniających o łącznej wartości ok. 4,7 tys.

~pz

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
2021  Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli  Design by Philipp Zalewski  Stworzone dzięki Joomla!