poniedziałek, 05 maj 2014 10:23

Kolejni specjaliści kardiologii w szpitalu

Napisane przez 

Z przyjemnością informujemy, że wraz z końcem kwietnia br. kolejnych dwóch lekarzy stalowowolskiego szpitala dołączyło do grona specjalistów w zakresie kardiologii. Egzaminy specjalizacyjne pomyślnie zdali:  lek. med. Marek Zbyrad oraz dr n. med. Konrad Czuj z Oddziału Kardiologicznego II (dawny Oddział Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii). Tym samym stalowowolski szpital dysponuje już 10 specjalistami w tym zakresie.

Siedmiu lekarzy z tego grona to specjaliści z Oddziału Kardiologicznego II (Marek Ujda, Zbigniew Hyła, Grzegorz Hys, Małgorzata Kwarciana, Paweł Zaremba, Marek Zbyrad, Konrad Czuj), zaś dwóch – z Oddziału Kardiologicznego I (Wojciech Gnyp i Eugeniusz Czuj). Specjalizacją w zakresie kardiologii legitymuje się również lekarz kierujący Oddziałem Pediatrycznym, lek. med. Maria Kicińska.

Miło widzieć, jak kolejnych dwoje lekarzy pomyślnie zwieńczyło wieloletnią ścieżkę rozwoju zawodowego, pełną wyrzeczeń i ciężkiej pracy. Gdy 7 lat temu uruchamialiśmy Oddział Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii, deklaracja o wyszkoleniu 10 specjalistów-kardiologów w 10 lat brzmiała nad wyraz optymistycznie i budziła powątpiewania. Lada chwila ta deklaracja stanie się faktem, co bardzo cieszy – powiedział kierujący Oddziałem Kardiologicznym II lek. med. Marek Ujda.


Istnieje duża szansa, że grono kardiologów stalowowolskiego szpitala jeszcze w tym roku powiększy się o jedną lub dwie osoby. Odpowiedź na to pytanie poznamy po kolejnej, jesiennej turze egzaminów specjalizacyjnych.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
2021  Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli  Design by Philipp Zalewski  Stworzone dzięki Joomla!