piątek, 07 marzec 2014 07:23

Kolejne, cenne dary od WOŚP

Napisane przez 

Inkubator zamknięty, stanowisko do resuscytacji oraz nieinwazyjny miernik bilirubiny – to kolejne cenne dary od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, o które właśnie wzbogacił się stalowowolski oddział neonatologiczny. Niejedyne, bo niespełna miesiąc wcześniej – o czym informowaliśmy – szpital otrzymał od fundacji zestaw Infant Flow, przeznaczony do ratowania życia noworodków urodzonych z zaburzeniami oddychania. Wartość sprzętu przekazanego przez WOŚP tylko w tym roku wynosi już ponad 200 tys. zł.

Po pierwsze – Infant Flow (Styczeń 2014)
„Zestaw do wspomagania oddechu w trybie SiPAP – model Infant Flow” to pierwsze tego typu urządzenie funkcjonujące w oddziale neonatologicznym stalowowolskiej lecznicy. Urządzenie podaje do płuc noworodka mieszaninę gazów, nie zwiększając ich objętości. Gwarantuje bezpieczeństwo dzięki temu, że samo rozpoznaje fazy wdechu i wydechu, nie zaburzając w żaden sposób fizjologicznej drogi oddychania. O zaletach urządzenia pisaliśmy szczegółowo tutaj (link do art)

Personel Oddziału Neonatologicznego prezentuje Infant Flow

Po drugie – sprzęt firmy Dräger (Luty 2014)
Nie minął miesiąc, a fundacja przekazała szpitalowi w formie darowizny kolejny zestaw cennego sprzętu medycznego. Pierwszym z nich jest stanowisko do resuscytacji Resuscitaire o wartości ok. 60 tys. zł. Urządzenie to dzięki efektywnej terapii cieplnej oraz zestawie wbudowanych urządzeń resuscytacyjnych tworzy ergonomiczne stanowisko oceny poporodowej oraz resuscytacji noworodka. W komplecie ze stanowiskiem Resuscitaire znalazły się jeszcze dwa pulsoksymetry Argus, resuscytator Ambu oraz waga dziecięca Camry.

Stanowisko do resuscytacji Resuscitaire

Kolejnym podarowanym urządzeniem jest Inkubator noworodkowy Isolette C2000, który stwarza noworodkom o niskiej masie urodzeniowej najlepsze możliwe warunki termiczne, tworząc wewnątrz odpowiednio ogrzane i nawilżone powietrze. Urządzenie ma wbudowane dwa czujniki temperatury, które umożliwiają wspólną pielęgnację bliźniaków w tym samym inkubatorze. Wartość urządzenia to ok. 40 tys. zł.

Inkubator zamknięty Isolette C2000

Z kolei nieinwazyjny miernik bilirubiny JM103 stanowi delikatną, bezbolesną alternatywę dla tradycyjnego badania przesiewowego żółtaczki. Urządzenie, którego wartość szacuje się na kwotę 16 tys. zł, pozwala na proste, szybkie i skuteczne wykonanie badania przesiewowego  w dowolnym miejscu szpitala, bądź w gabinecie lekarskim.

Nieinwazyjny miernik bilirubiny JM103


Ilość, a przede wszystkim jakość sprzętu medycznego, przekazanego w tym roku przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, jest imponująca. Dziękujemy fundacji oraz wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę i prosimy o dalsze wsparcie  - powiedział Mirosław Leśniewski, Dyrektor Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.  

W sumie przez 21 lat swojej działalności, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała stalowowolskiemu szpitalowi sprzęt medyczny o wartości ponad 561 tys. złotych.

~pz

Sprzęt medyczny przekazany przez WOŚP w obiektywie:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
2022  Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli  Design by Philipp Zalewski  Stworzone dzięki Joomla!