piątek, 16 maj 2014 06:50

Jak rozpoznać i leczyć astmę u dzieci?

Napisane przez 

O tym jak skuteczniej leczyć i rozpoznawać astmę u dzieci w wieku do 5. lat mogli przekonać się lekarze, uczestniczący w kolejnym spotkaniu, zorganizowanym przez - działające przy stalowowolskim szpitalu - koło Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Tematykę tę dokładnie omówił goszczący 9 maja br. w Stalowej Woli doktor Łukasz Błażowski - Specjalista Pediatrii i Alergologii z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Rabce.

Astma to choroba dróg oddechowych, ograniczająca przepływ powietrza przez drogi oddechowe i powodująca ataki duszności. W przypadku dzieci objawia się dopiero wtedy, gdy dzieco dotknie, zje lub wprowadzi alergen drogą oddechową. Astma wczesnodziecięca może pojawić się nagle, czasami charakteryzuje się silniejszymi objawami niż u osób dorosłych.

Doktor Łukasz Błażowski w swoim wykładzie pt. „Famakologia astmy wczesnoszkolnej” dostarczył praktycznych informacji o leczeniu duszności i gwałtownego kaszlu u dzieci w wieku do pięciu lat. Wykład poparty był najnowszymi badaniami i rekomendacjami oraz doświadczeniami Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Rabce.


Dr Łukasz Błażowski - Specjalista Pediatrii i Alergologii z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Rabce wygłosił wykład pt. "Farmakologia astmy wczesnoszkolnej"

Po wykładzie przedstawiciel firmy Nowamed zaprezentował najnowszy nebulizator – urządzenie służące do rozpylania leku w postaci auerozolu,  a przedstawicielka firmy Astra-Zeneca omówiła leki stosowane w astmie. Obie firmy miały duży wkład w organizację przedsięwzięcia.

Organizatorem spotkania było stalowowolskie koło Polskiego Towarzystwa Lekarskiego – organizacji, która powstała w 1805 roku w Wilnie z inicjatywy Jędrzeja Śniadeckiego, jednego z najwybitniejszych uczonych polskiego Oświecenia.  To najstarsze i najliczniejsze stowarzyszenie tego typu, zrzeszające ponad 25000 lekarzy różnych dyscyplin medycznych w 45 oddziałach regionalnych, 220 kołach i 24 sekcjach specjalistycznych.

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
2021  Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli  Design by Philipp Zalewski  Stworzone dzięki Joomla!