Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

piątek, 22 styczeń 2021 13:56

Inwestycje w Szpitalu

Napisane przez 

Nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii coraz bliżej

 

W Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli uwijają się nie tylko lekarze i pielęgniarki, ale i budowlańcy. Mocno zaawansowana jest budowa nowego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, a na dwóch innych oddziałach zakończono przebudowę łazienek.

Nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii będzie usytuowany na I piętrze Pawilonu Diagnostyczno – Zabiegowego. Realizowana właśnie inwestycja obejmuje nie tylko roboty budowlane, ale również dostawę i montaż kolumn medycznych. Wartość całego zadania to 4 328 305 zł i jest ono finansowane z zaciągniętego przez szpital kredytu. Prace na oddziale powinny zakończyć się na przełomie lutego i marca. – Będzie on znacznie większy od obecnego OAiIT. Na dotychczasowym oddziale mamy 5 łóżek, podczas gdy na nowym Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii będziemy mieli dwie sale 4-osobowe, a także dwie 1-osobowe izolatki. To niezwykle ważna i długo wyczekiwana inwestycja, więc cieszymy się, że jej realizacja dobiega końca – mówi Grzegorz Czajka, pełniący obowiązki dyrektora SPZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Opisywana inwestycja sprawi również, że w szpitalu pojawi się wolna przestrzeń do zagospodarowania. Chodzi o pomieszczenia zajmowane jeszcze przez obecny Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, które mają zostać wykorzystane do utworzenia kolejnych sal dla pacjentów udarowych, w ramach Oddziału Neurologicznego i Oddziału Udarowego.

Natomiast druga z wspomnianych inwestycji - przebudowa węzłów sanitarnych na oddziałach chirurgicznym i wewnętrznym, dobiegła niedawno końca. Zakres prac był dość szeroki, wykonane zostały m.in. : ścianki działowe, posadzki wraz z izolacją ciepln i przeciwwodną, stolarka aluminiowa. Ponadto modernizowane i wymieniane były instalacje: wodno – kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej, elektryczna, a także zamontowano system przyzywowy. – To inwestycja z gatunku tych może nieefektownych, ale koniecznych. Oddziały chirurgiczny i wewnętrzny są bardzo obłożone przez pacjentów, a znajdujące się tu łazienki pamiętały lata 80 i zupełnie nie przystawały do dzisiejszych wymogów, że już nie wspomnę o oczekiwaniach przebywających tu chorych osób. Dlatego zdecydowaliśmy o przebudowie tych łazienek i pokryciu kosztów tego zadania przez powiat – komentuje starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Przebudowa wspomnianych węzłów sanitarnych kosztowała 695 tys. zł i została w całości sfinansowana z budżetu Powiatu Stalowowolskiego.

 

 

 

Przygotował:

Tomasz Wosk

Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Zdrowia

i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi

Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli

       
      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Powiatowy Szpital Specjalistyczny
w Stalowej Woli

ul. Staszica 4
37-450 Stalowa Wola

Informacja: 15 84 33 233
SOR: 15 84 33 365
Przychodnia: 15 84 33 265

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
2021  Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli  Design by Philipp Zalewski  Stworzone dzięki Joomla!