Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

czwartek, 04 luty 2016 11:10

Zadbaj o zdrowie psychiczne

Napisane przez 

W ostatnich latach na całym świecie, w tym również w Polsce, można zaobserwować wzrost liczby osób borykających się z różnymi zaburzeniami psychicznymi. Jedną z takich chorób jest depresja, która według danych Światowej Organizacji Zdrowia jest czwartym problemem zdrowotnym na świecie i jedną z najbardziej rozprzestrzeniających się chorób. Może dotknąć każdego z nas lub naszych najbliższych, dlatego warto wiedzieć gdzie szukać pomocy.

Dzienny Oddział Psychiatryczny został utworzony 1 grudnia 2011 roku z myślą o pacjentach, którzy borykają się z różnymi problemami zdrowotnymi m. in. depresją, nerwicami , czy innymi zaburzeniami psychicznymi. Obecnie oddział liczy 24 miejsca, przy czym ponad połowa jest zwykle zapełniona.

Tutaj pacjenci zostają poddani diagnozie, terapii i rehabilitacji psychiatrycznej. Co warte podkreślenia, pacjenci nie przebywają na oddziale całodobowo. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 14:30.

Pobyt na Dziennym Oddziale daje możliwość pełnej diagnostyki i terapii, zapewniona jest możliwość codziennego kontaktu z pacjentem, przeprowadzenia badań lekarskich, psychiatrycznych, psychologicznych, a przede wszystkim obserwacja funkcjonowania w grupie.

Taką formą pomocy mogą być objęci pacjenci w wieku od 18 do 65 lat. Długość terapii uzależniona jest od rodzaju schorzenia i jego nasilenia.
Na oddziale pod okiem specjalistów prowadzone są różnego rodzaju zajęcia i terapie grupowe:
  • arteterapia (zajęcia plastyczne, rękodzieło itp.)
  • ludoterapia (gry towarzyskie)
  • biblioterapia (zajęcia grupowe z książką)
  • relaksacja połączona z muzykoterapią
  • trening poznawczy(ćwiczenia pamięciowe i na spostrzegawczość, usprawniające percepcję)

Psychoterapia grupowa jest skuteczną metodą pomocy psychologicznej, efektywną drogą do rozumienia siebie i wprowadzania zmian we własnym życiu. Praca w grupie oparta jest na dynamice relacji interpersonalnych umożliwiającej wgląd i przepracowanie osobistych trudności.

Kontakt do Oddziału Psychiatrii Dziennej:

Telefony:

  • 158433153 - Gabinet lekarski
  • 158433154 - Sala terapii

E – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

       
      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Powiatowy Szpital Specjalistyczny
w Stalowej Woli

ul. Staszica 4
37-450 Stalowa Wola

Informacja: 15 84 33 233
SOR: 15 84 33 365
Przychodnia: 15 84 33 265

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
2021  Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli  Design by Philipp Zalewski  Stworzone dzięki Joomla!