środa, 26 listopad 2014 12:39

Wolonariusze WOŚP odwiedzili pacjentów

Napisane przez 

Miłą niespodziankę małym pacjentom oddziału pediatrycznego, sprawili stalowowolscy wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy w środowy poranek pojawili się na oddziale. Wolontariusze przynieśli ze sobą baloniki, foldery informacyjne z charakterystycznym, czerwonym serduszkiem oraz mnóstwo uśmiechu.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 11 stycznia 2014 roku już po raz 23. Celem najbliższej zbiórki jest podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godna opieka medyczna seniorów.

Warto przypomnieć, że w tym roku Fundacja WOŚP była wyjątkowo hojna dla stalowowolskiego szpitala. Wartość sprzętu medycznego przekazanego przez Fundację na początku 2014 roku wyniosła ponad 200 tys. zł. Na Oddział Neonatologiczny i Położniczy trafił m.in. zestaw do wspomagania oddechu w trybie SiPAP Infant Flow, stanowisko do resuscytacji Resuscitaire, Inkubator noworodkowy Isolette C2000, nieinwazyjny miernik bilirubiny JM103, dwa pulsoksymetry Argus, resuscytator Amby, czy waga dziecięca Camry.

W sumie przez 21 lat swojej działalności, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała stalowowolskiemu szpitalowi sprzęt medyczny o wartości ponad 561 tys. złotych.

Działania stalowowolskiego sztabu można śledzić na stronie internetowej: www.wosp.stalowawola.pl

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
2021  Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli  Design by Philipp Zalewski  Stworzone dzięki Joomla!