wtorek, 15 lipiec 2014 08:06

Weekend dla Zdrowia 2014 (galeria)

Napisane przez 

Weekend pod znakiem aktywności, ruchu, zdrowia i profilaktyki – ta propozycja kolejny raz spotkała się z pozytywnym przyjęciem mieszkańców Powiatu Stalowowolskiego, którzy tłumnie pojawili się 13 lipca na Placu Piłsudskiego. Główna atrakcja imprezy, czyli bieg na 10 km ulicami Stalowej Woli, przyciągnął ponad 400 biegaczy z różnych zakątków Polski i Świata. Organizatorami „Weekendu dla zdrowia” byli: Powiat Stalowowolski i Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli.

- Jako biegacz cieszę się, że trzonem imprezy był bieg na 10 km „II Stalowa Dycha”. Trzeba też przyznać, że Powiat na wsparcie służby zdrowia wydaje niemało. W latach 2011-2014 rozdysponowano 7 mln zł na inwestycje – podkreśla starosta stalowowolski Robert Fila.

PROFILAKTYKA
W alejce profilaktycznej ratownicy z Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli prezentowali LUCASA - nowoczesny system służący do mechanicznej kompresji klatki piersiowej (resuscytacji) oraz udzielali porad z zakresu pierwszej pomocy. Przy szpitalnym stoisku pojawili się także po raz kolejny wolontariusze Stowarzyszenia Diabetyków, badając poziom glikemii oraz udzielając porad odnośnie żywienia oraz właściwej diety dla cukrzyków. Badania glikemii, ciśnienia oraz pomiar wskaźnika BMI dokonywało także stalowowolskie Ambulatorium. Można było również zaczerpnąć informacji o profilaktyce raka szyjki macicy i raka piersi na stoisku Stowarzyszenia Rehabilitacyjnego Kobiet po Mastektomii.

AKTYWNOŚĆ
W Strefie Aktywności Grupy Inicjatyw Twórczych można było oglądać pokazy capoeiry (Companhia Pernas Pro Ar Stalowa Wola), breakdance (KRU GANG Stalowa Wola), a na dzieciaków czekało malowanie twarzy i mnóstwo zabawy. Bardziej aktywni ćwiczyli na bieżniach i rowerkach podczas plenerowego treningu zorganizowanego przez Strefę Wellness.

CO JESZCZE?
Kolorowo i smacznie było na stoisku Stowarzyszenia na Rzecz Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie „Tarcza” – można było zrobić owocowego szaszłyka albo sałatkę. Ultramaratończyk Andrzej Gondek opowiadał o tym, że „granice są w nas” i o przeżyciach podczas biegu na pustyni. Sanepid i komenda powiatowa policji walczyli z dopalaczami i narkotykami. Chętni mogli sprawdzić jak to jest „siedzieć” w policyjnym radiowozie.

Akcję „Wyciśnij się na dopalacze” przygotował Powiat Stalowowolski. Każdy miał szansę, aby zostawić swój ślad w profilaktyce dopalaczowej. Odciśnięte dłonie z hasłem „Biorę życie” trafią we wrześniu do stalowowolskich szkół.

II STALOWA DYCHA
Trzonem imprezy był bieg na 10 km „II Stalowa Dycha”. Udział wzięło 400 zawodników. Więcej o biegu na stronie: www.stalowadycha.pl

 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
2021  Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli  Design by Philipp Zalewski  Stworzone dzięki Joomla!