poniedziałek, 30 czerwiec 2014 11:40

Udany dzień walki z cukrzycą (fotorelacja)

Napisane przez 

327 badań glikemii, tyle samo cholesterolu, 269 podpisów pod obywatelskim projektem ustawy dotyczącej zwalczania cukrzycy i jej powikłań. To najkrótszy bilans jednodniowych obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w Stalowej Woli. Tego dnia dokopaliśmy cukrzycy. A na finiszu nawet puściliśmy ją z dymem!

 Jeszcze przed godziną 15:00 pod szpitalem polowym ustawionym na placu przed Spółdzielczym Domem Kultury ustawiła się długa kolejka. Pielęgniarki ze stalowowolskiego szpitala oraz wolontariusze z koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków do godziny 20:00 nieustannie „kłuli” mieszkańców, uzyskując kolejne wyniki. Każda z badanych osób mogła również skonsultować wynik z diabetologiem obecnym na terenie Punktu Informacji o Cukrzycy oraz uzyskać informacje o przyczynach, objawach oraz skutkach choroby.

W okolicy Punktu Informacji o Cukrzycy odbywało się także mnóstwo dodatkowych atrakcji. Ratownicy medyczni, strażacy, policjanci, strzelcy oraz żołnierze pokazywali sprzęt bojowy oraz uczyli jak ratować i zachowywać bezpieczeństwo na drodze i w wodzie. Spółdzielczy Dom Kultury przygotował program artystyczny na scenie, Stowarzyszenie Grupa Inicjatyw Twórczych strefę aktywności sportowo – ruchowej a Oratorium całą paletę zabaw dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców. Byli z nami także: Stowarzyszenie Passion&Sport, Dobro Powraca, Wojewódzki Ośrodek Wdrażania Programów Profilaktycznych z Rzeszowa, Klub Kaito, Szkoła Tańca Lejdis Studio. Był również Teatr Ognia Kamikaze, który na finiszu swojego ognistego pokazu, symbolicznie puścił z dymem ... wielką paczkę cukru. Tego dnia wszyscy spisali się na medal za co serdecznie dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna.


Na realizację imprezy Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli otrzymał dofinansowanie z Budżetu Powiatu Stalowowolskiego w ramach realizacji Programu Promocji Zdrowia i Profilaktyki (Działanie 1.14 Wsparcie dla organizacji promujących walkę z cukrzycą – epidemią XXI wieku).


 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
2021  Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli  Design by Philipp Zalewski  Stworzone dzięki Joomla!