piątek, 28 marzec 2014 13:01

Szpital ma nowego wicedyrektora

Napisane przez 

Od 21 marca br., Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli ma już oficjalnie nowego Zastępcę Dyrektora ds. Lecznictwa. Został nim doktor Zbigniew Hyła - dotychczasowy Zastępca Lekarza Kierującego Oddziałem Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii w Stalowej Woli.

Lek. med. Zbigniew Hyła jest specjalistą w zakresie chorób wewnętrznych i kardiologii. Po ukończeniu Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie (1989 r.) trafił  na staż do niżańskiej lecznicy. Pracując w Nisku, zdobył I i II stopień specjalizacji w zakresie chorób wewnętrznych a w 2001 roku – tytuł specjalisty w zakresie kardiologii.

Do stalowowolskiego szpitala, doktor Zbigniew Hyła trafił na przełomie 2006 i 2007 roku, by wspólnie z ordynatorem, doktorem Markiem Ujdą, kierować Oddziałem Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii. Oddział ten jest dziś często uznawany za najbardziej reprezentacyjny w stalowowolskim szpitalu. W trakcie pracy na ww. oddziale, doktor Zbigniew Hyła uzyskał status samodzielnego operatora w implantacjach stymulatorów serca. Dzięki tej oraz dodatkowym umiejętnościom nabytym podczas kolejnych szkoleń, wspólnie z doktorem Jerzym Ozgą, przeprowadzili pierwsze w Stalowej Woli zabiegi wszczepienia kardiowerterów - defibrylatorów (listopad 2009 r.) oraz urządzeń resynchronizujących CRT-D (grudzień 2011 r.). Obaj lekarze w grudniu 2013 roku, uzyskali  Certyfikaty Operatora Elektroterapii, przyznawane przez Sekcję Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Lekarze: Zbigniew Hyła oraz Jerzy Ozga podczas zabiegu implantacji kardiowertera - defibrylatora
Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli, 28 marca 2014 roku.


Doktor Hyła pytany o największe wyzwania w nowej pracy, wskazuje m.in. na potrzebę znacznego poprawienia jakości i ilości usług, udzielanych pacjentom przez nasz szpital, rozwój i modernizację bazy szpitala, poprawę organizacji i warunków pracy całego personelu medycznego szpitala oraz pozyskanie kolejnych specjalistów w celu wprowadzenia nowych procedur medycznych.

Przypomnijmy, że w styczniu br. zarząd powiatu stalowowolskiego ogłosił konkurs na stanowisko zastępcy dyrektora ds. lecznictwa w związku z rezygnacją z tej funkcji doktora Andrzeja Komsy. O stanowisko ubiegało się trzech kandydatów, z czego wymogi formalne spełniły dwie oferty. Na posiedzeniu w dniu 5 marca br. komisja konkursowa wskazała na to stanowisko doktora Zbigniewa Hyłę Dwa tygodnie później wybór zaakceptował Zarząd Powiatu Stalowowolskiego. Do czasu wyłonienia nowego zastępcy dyrektora ds. lecznictwa, obowiązki pełniła doktor Barbara Floras – Suduł.

pz

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
2021  Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli  Design by Philipp Zalewski  Stworzone dzięki Joomla!