poniedziałek, 02 luty 2015 08:19

Spotkanie dla chorych na Łuszczycę

Napisane przez 

Uciążliwa, przewlekła i w zasadzie nieuleczalna - taka jest Łuszczyca. Ciężko jest z nią wygrać, jeszcze trudniej żyć z nią na co dzień. Warto jednak dowiedzieć się o niej jak najwięcej, do czego mieszkańców zmagających się z tą chorobą, zachęca Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę, działające przy stalowowolskim Szpitalu. To właśnie osobom zmagającym się z tą chorobą oraz ich rodzinom, poświęcone jest kolejne spotkanie, które odbędzie się w czwartek, 12 lutego o godz. 17:00 w salce seminaryjnej przy Oddziale Dermatologicznym Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli (ul. Staszica 4). 

Łuszczyca to jedna z najpowszechniejszych chorób dermatologicznych. Jest schorzeniem nieuleczalnym i uciążliwym, charakteryzującym się nawrotami i remisjami. Mało estetyczne zmiany skórne, powodują również duży dyskomfort psychiczny u chorych na łuszczycę, będąc często główną przyczyną ich społecznej izolacji. Najczęstszym objawem choroby jest pojawienie się na skórze różnej wielkości zaczerwienień pokrytych charakterystyczną, srebrzysto-szarą łuską, czyli obumarłym i niedożywionym naskórkiem wyprodukowanym w nadmiarze przez komórki skóry.

Łuszczyca zwykle zajmuje skórę na łokciach, kolanach, w okolicach krzyża i na głowie. W początkowym stadium, choroba przypomina atopowe zapalenie skóry i często jest z nią mylona.

Spotkanie będzie okazją do uzyskania szczegółowych informacji na temat choroby, jej przyczyn i skutków, nowych możliwości leczenia oraz świadczeniach, z których można skorzystać w przychodni lub szpitalu. Zapraszamy.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
2021  Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli  Design by Philipp Zalewski  Stworzone dzięki Joomla!