wtorek, 09 grudzień 2014 10:46

Nowoczesny tomograf w Stalowowolskim Szpitalu

Napisane przez 

Od  grudnia 2014 roku w pomieszczeniach Pracowni Diagnostyki Obrazowej działa nowoczesny, 80 rzędowy tomograf Aquilion Prime firmy Toshiba. Pod względem technologicznym, to urządzenie plasuje się w absolutnej czołówce na Podkarpaciu. Urządzenie warte 3 242 580 zł zostało zakupione w formie przetargu.

1 rzędowy, 14-letni tomograf został zastąpiony przez nowoczesne 80 rzędowe urządzenie. Z diagnostycznego punktu widzenia, skala tej zmiany jest niewyobrażalna - podkreśla Dyrektor Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Aquilion Prime to 80 rzędowy skaner, który zapewnia uzyskanie 160 warstw 0,5 mm w ciągu jednego obrotu lampy. Urządzenie gwarantuje bardzo wysoką jakość obrazu, przy zachowaniu minimalnej dawki promieniowania dla pacjenta. Jednocześnie dzięki zaawansowanej technologii, tomograf pozwala na szybkie postawienie diagnozy, a co za tym idzie szybszy przepływ pacjentów. Z kolei duży otwór gantry o średnicy 78 cm, udźwig stołu do 300 kg oraz przełączniki umożliwiające łatwe, niewymagające użycia rąk, pozycjonowanie pacjenta zwiększa komfort pacjenta oraz wygodę operatora w trakcie trwania badania.


80 rzędowy Aquilion PRIME firmy Toshiba


W zestawie z tomografem, producent zapewnił także automatyczny wstrzykiwacz kontrastu do badań tomografii komputerowej Medrad STELLANT CT oraz zestaw aplikacji klinicznych, ułatwiających analizę wykonywanych zdjęć. - Można pisać wiele o technologicznych zaletach tego urządzenia, ale najlepszą rekomendacją jest to, że jest on często wykorzystywany w bardzo dużych jednostkach szpitalnych oraz w klinikach medycznych do celów naukowych.

Warto przypomnieć, że zakup tak nowoczesnej aparatury był możliwy w dużym stopniu dzięki dofinansowaniu w wysokości 2,4 mln zł, jakie szpital pozyskał z Ministerstwa Zdrowia w ramach realizacji Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Pozostała część kwoty na zakup tomografu pochodziło z budżetu Powiatu Stalowowolskiego.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
2021  Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli  Design by Philipp Zalewski  Stworzone dzięki Joomla!