poniedziałek, 08 grudzień 2014 10:02

Pracownie diagnostyczne nabrały blasku (foto)

Napisane przez 

8 grudnia br. wykonawca przebudowy pomieszczeń na potrzeby diagnostyki obrazowej w stalowowolskim szpitalu, firma Erbud-RZESZÓW Sp. z o.o. zgłosiła gotowość do odbioru inwestycji. Tym samym uruchomione zostały niezbędne procedury uzyskania opinii i pozwoleń na użytkowanie budynku, które potrwają kilkanaście dni. Bez wątpienia można jednak już teraz powiedzieć, że pracownie diagnostyczne nabrały blasku i zmieniły się nie do poznania.

Inwestycja realizowana była w ramach projektu p.n. „Utworzenie nowoczesnej Pracowni Diagnostyki Obrazowej w Pawilonie Diagnostyczno-Zabiegowym – I etap”. Koszt inwestycji wyniósł 2 656 800 zł i został sfinansowany w całości z budżetu Powiatu Stalowowolskiego na 2014 rok.

Przedsięwzięcie obejmowało wykonanie robót budowlanych i wykończeniowych na części pierwszego piętra Pawilonu Diagnostyczno – Zabiegowego o łącznej powierzchni 830 m2.
W zakres robót weszło wykonanie: ścianek działowych ze stolarką drzwiową, instalacji wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, wykonanie robót malarskich, glazurniczych i posadzkarskich. Nowa pracownia spełnia wszystkie obecne wymogi sanitarne oraz przepisy prawa atomowego. Pracownia ma bezpośrednie połączenie – poprzez hol i krótki korytarz, z istniejącym Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. W przyszłości ma sąsiadować bezpośrednio z Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii i Blokiem Operacyjnym, po ich przeniesieniu do Pawilonu Diagnostyczno – Zabiegowego.

Przeprowadzka do nowych pracowni potrwa prawdopodobnie do połowy stycznia 2015 roku.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
2021  Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli  Design by Philipp Zalewski  Stworzone dzięki Joomla!