czwartek, 19 listopad 2015 12:51

Nowy sprzęt w Prac. Diagnostyki Obrazowej

Napisane przez 

Zgodnie z zapowiedzią Dyrektora Edwarda Surmacza od grudnia br. w Pracowni Diagnostyki Obrazowej zacznie działać nowy sprzęt - Aparat RTG typu Telekamando.

Pełna nazwa Aparatu RTG typu Telekomando to: uniwersalny, zdalnie sterowany stół rentgenodiagnostyczny z systemem cyfrowej obróbki obrazu. Jest to aparat typu „dwa w jednym” łączący funkcję Aparatu RTG kostno-płucnego z możliwością wykonywania fluoroskopii.

Pracownia Diagnostyki Obrazowej naszego Szpitala obecnie wyposażona jest w aparat RTG typu QUANTUM (zakupiony w 2005r.). Jest to aparat RTG, przy pomocy którego nie można wykonywać badań dynamicznych z użyciem środka kontrastującego , co w znacznym stopniu utrudniało leczenie pacjentów w naszych specjalistycznych Oddziałach. Została więc podjęta decyzja o zakupie urządzenia, które umożliwi wykonywanie tych badań na miejscu. Usprawni to znacznie prace specjalistów oraz skróci czas hospitalizacji pacjentów.

Obecnie trwają prace montażowe urządzenia, a w kolejnych dniach czekają nas odbiory techniczne zakończone odbiorem Sanepidu, który dopuszcza urządzenia do wykonywania zdjęć RTG.


UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
2021  Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli  Design by Philipp Zalewski  Stworzone dzięki Joomla!