wtorek, 01 lipiec 2014 21:40

Nowoczesne LUCASy już w Stalowej Woli

Napisane przez 

Gdy dochodzi do nagłego zatrzymania krążenia, w walce o ludzkie życie liczy się każda sekunda. Stalowowolscy ratownicy medyczni otrzymali właśnie bezcenne wsparcie w tym pojedynku – nowoczesne systemy służące do mechanicznej kompresji klatki piersiowej (resuscytacji) – LUCAS 2.  Zakup urządzeń wartych ok. 90 tys. zł był możliwy dzięki znacznemu dofinansowaniu z funduszu prewencyjnego PZU Życie SA. To kwestia czasu kiedy uratują komuś życie.

System kompresji klatki piersiowej LUCAS 2 jest przeznaczony do prowadzenia wysokiej jakości resuscytacji zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji. Urządzenie wykonuje uściski na środku klatki piersiowej i działa w tempie 100 uścisków na minutę, zapewniając dobre krążenie podczas transportu pacjenta. W zależności od sytuacji umożliwia działanie w trybie 30:2 lub ciągłym. Jest lekki, łatwy do przenoszenia, jego uruchomienie trwa zaledwie kilka sekund.Prawidłowo przeprowadzony proces resuscytacji jest kluczowy w sytuacji zatrzymania akcji serca. LUCAS 2 daje gwarancję na wykonanie stabilnych ucisków w jednostajnym tempie, pozwalając ratownikom medycznym na przeprowadzenie w tym czasie innych czynności ratujących ludzkie życie (podawanie leków, defibrylacja czy wentylacja).

Wartość w/w urządzeń wynosi ok. 90 tys. zł. Ich zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z funduszu prewencyjnego PZU Życie SA w wysokości 60 tys. zł. Grupa PZU jako jedna z niewielu polskich firm ubezpieczeniowych, utworzyła taki fundusz. Jego celem jest finansowanie działań służących m.in. likwidacji zagrożeń dla życia i zdrowia ludzi.

Pozostałe środki na zakup urządzeń (30 tys. zł) pochodzą z budżetu Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

A tak prezentują się LUCASY w akcji:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
2021  Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli  Design by Philipp Zalewski  Stworzone dzięki Joomla!