poniedziałek, 10 listopad 2014 12:19

Nowoczesna diagnostyka staje się faktem

Napisane przez 

Fabrycznie nowy, 64-rzędowy tomograf komputerowy, zapewniający doskonałą jakość obrazowania, lada dzień trafi do stalowowolskiego szpitala. Do 5 grudnia br., oferenci zainteresowani dostawą sprzętu diagnostycznego, mają czas na składanie ofert w postępowaniu konkursowym. Jednym z wymagań stawianych oferentom jest dostawa tomografu do końca bieżącego roku.

Zakup aparatury jest możliwy dzięki dofinansowaniu w wysokości 2,4 mln zł w ramach realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia "Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych" w zakresie zakupu aparatury diagnostycznej dla wczesnego wykrywania nowotworów. Stalowowolski szpital otrzymał dofinansowanie dopiero po odwołaniu się od decyzji Komisji Konkursowej, która początkowo nie przyznała naszej placówce środków. Wkład własny szpitala w wysokości 20% wartości aparatury, zostanie sfinansowany z budżetu Powiatu Stalowowolskiego.

Nowy tomograf ma pozwolić na wykonanie pełnego zakresu badań klatki piersiowej, jamy brzusznej, miednicy oraz badań naczyniowych, zarówno czaszkowych jak i obwodowych. Urządzenie będzie posiadało możliwość skanowania 64 nienakładających się warstw w czasie jednego obrotu lampy, co pozwoli m.in. na precyzyjniejszą diagnozę i wczesne rozpoznanie choroby nowotworowej. Ponadto aparat ma działać znacznie sprawniej, szybciej i bezpieczniej niż obecny, 14-letni tomograf, który w związku z zakupem, uda się na zasłużoną „emeryturę”.

Tomograf ulokowany zostanie w nowoczesnych pomieszczeniach Pracowni Diagnostyki Obrazowej na I piętrze Pawilonu Diagnostyczno - Zabiegowego, których budowę w wysokości 2,5 mln zł sfinansował Powiat Stalowowolski. Obie inwestycje, warte w sumie 5,5 mln zł sprawiają, że marzenia o nowoczesnej diagnostyce obrazowej w naszym szpitalu stały się faktem – podsumował na konferencji prasowej Starosta Stalowowolski Robert Fila.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
2021  Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli  Design by Philipp Zalewski  Stworzone dzięki Joomla!