poniedziałek, 21 lipiec 2014 13:27

Nowa karetka jeszcze w lipcu

Napisane przez 

Nowy ambulans, a konkretnie Volkswagen Crafter z wyposażeniem medycznym o wartości ponad 319 tys. zł,  lada dzień zasili flotę karetek stalowowolskiego szpitala. W zakończonym kilka dni temu postępowaniu przetargowym, najkorzystniejszą ofertę złożyła firma W.A.S WIETMARSCHER - Polska Sp. z o.o. z Lubicza Górnego. Karetka trafi do szpitala jeszcze w lipcu br.

Przypomnijmy, że zakup nowego ambulansu był możliwy dzięki wsparciu z rezerwy Budżetu Państwa (120 tys. zł) oraz z Budżetu Gminy Zaklików (130 tys.). To drugie gwarantuje umowa o dofinansowanie, którą 14 lipca oficjalnie podpisali: Dyrektor Szpitala Mirosław Leśniewski oraz Burmistrz Zaklikowa Zdzisław Wójcik. Porozumienie zawarte między szpitalem a gminą zakłada, że ambulans będzie stacjonował na terenie Zaklikowa - Upiekliśmy dwie pieczenie na jednym ogniu – z jednej strony mamy nową karetkę, a z drugiej gwarancję na szybszą interwencję ratowników medycznych na terenie Gminy Zaklików. Umieszczenie zespołu wyjazdowego w Zaklikowie, gdzie notujemy rocznie ponad 500 interwencji, pozwoli skrócić czas dojazdu do większości miejscowości tej gminy o ok. 10-15 minut. Dla wielu poszkodowanych, to mogą być kluczowe minuty  - podkreśla Dyrektor Szpitala Mirosław Leśniewski.

Dyrektor Szpitala Mirosław Leśniewski oraz Burmistrz Zaklikowa Zdzisław Wójcik podpisują umowę o dofinansowaniu zakupu karetki przez Gminę Zaklików

Pozostałe środki na zakup ambulansu – 68 tys. zł - pochodzą z budżetu Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Parametry ambulansu:
Nowy ambulans Volkswagen Crafter to biały, zamknięty furgon o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5t, wyposażony w wysokoprężny silnik turbo diesel o pojemności 1986 cm3 oraz mocy 163 KM. Jest wyposażony m.in. w systemy zapobiegające poślizgowi kół napędowych (ASR) oraz elektroniczną stabilizację toru jazdy (ESP).

Ambulans umożliwi przewożenie jednocześnie 4 osób + jednej osoby na noszach. W zestawie z ambulansem znajdzie się sprzęt medyczny w postaci: noszy głównych rozłącznych, transportera noszy głównych, krzesełka kardiologicznego, deski ortopedycznej i pediatrycznej, noszy zbierakowych, ssaka elektrycznego akumulatorowego, noszy płachtowych oraz dwóch plecaków ratunkowych z wyposażeniem.

Oficjalnie nowy ambulans zostanie zaprezentowany 3 sierpnia br. podczas obchodów Dni Zaklikowa.

 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
2021  Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli  Design by Philipp Zalewski  Stworzone dzięki Joomla!