wtorek, 08 kwiecień 2014 12:50

Czas na nowoczesną diagnostykę obrazową

Napisane przez 

Pracownie diagnostyczne stalowowolskiego szpitala już niedługo zmienią się nie do poznania. Szpital właśnie podpisał umowę z wykonawcą robót budowlanych i wykończeniowych w pomieszczeniach przeznaczonych na utworzenie nowoczesnej Pracowni Diagnostyki Obrazowej. Koszt inwestycji to 2 656 800 zł, a sfinansuje ją Powiat Stalowowolski. To ważny krok w kierunku skuteczniejszej walki z chorobami nowotworowymi.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu p.n. „Utworzenie nowoczesnej Pracowni Diagnostyki Obrazowej w Pawilonie Diagnostyczno-Zabiegowym – I etap”. Środki na ten cel zostały zarezerwowane w budzecie Powiatu Stalowowolskiego na 2014 rok. To kolejna – po uruchomieniu w 2011 roku Oddziału Dziennego Psychiatrii (koszt – 478 tys. zł), a także gruntownej modernizacji „Porodówki” na początku 2013 roku (koszt - 4,5 mln zł) inwestycja obecnego zarządu Powiatu Stalowowolskiego w stalowowolskim szpitalu. – Od początku kadencji sprawy szpitala zarząd powiatu traktuje priorytetowo. Chcemy aby nasi mieszkańcy mieli jak najłatwiejszy dostęp do służby zdrowia, w tym do badań diagnostycznych. Nie jest żadną tajemnicą, że najłatwiej wyleczyć te choroby, które są wcześnie wykryte. Stąd nasza inwestycja w utworzenie nowoczesnej Pracowni Diagnostyki Obrazowej – mówi Robert Fila, starosta Powiatu Stalowowolskiego.


Pracownie diagnostyczne stalowowolskiego szpitala, zmienią się nie do poznania


Wykonawcą zamówienia publicznego w systemie „zaprojektuj i buduj” została firma ERBUD-RZESZÓW Sp. z o.o., która uzyskała najwyższą ilość punktów w oparciu
o przyjęte kryterium oceny ofert w postępowaniu przetargowym. Firma ta ma spore doświadczenie w realizacji inwestycji w sektorze ochrony zdrowia. Realizowała m.in. rozbudowę pawilonu łóżkowo – diagnostycznego w Szpitalu Powiatowym im. PCK w Nisku, budowę oddziałów ginekologii, położnictwa i bloku porodowego oraz neonatologii SP ZZOZ w Bochni czy modernizację budynków Instytutu Medycyny Pracy im. prof. dr med. Jerzego Nofera w Łodzi.

Przedsięwzięcie diametralnie poprawi warunki lokalowe i socjalne dla pracowników i pacjentów stalowowolskiego szpitala. Obejmuje ono wykonanie robót budowlanych wykończeniowych na części pierwszego piętra Pawilonu Diagnostyczno – Zabiegowego o łącznej powierzchni 830 m2. W zakres robót wejdzie wykonanie: ścianek działowych ze stolarką drzwiową, instalacji wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, wykonanie robót malarskich, glazurniczych i posadzkarskich. Nowa pracownia będzie spełniać wszystkie obecne wymogi sanitarne oraz przepisy prawa atomowego. Pracownia będzie miała bezpośrednie połączenie, poprzez hol i krótki korytarz, z istniejącym Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. W przyszłości pracownia będzie też bezpośrednio sąsiadować z Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii i Blokiem Operacyjnym po ich przeniesieniu do Pawilonu Diagnostyczno – Zabiegowego. Przewidywany termin zakończenia robót to koniec 2014 roku.

Co po remoncie?
Przygotowanie pomieszczeń na potrzeby pracowni diagnostyki obrazowej to jednak nie koniec zmian. Drugi etap projektu zakłada wyposażenie pracowni w nowoczesny sprzęt diagnostyczny. Fundusze na ten cel mają pochodzić ze środków zewnętrznych, o które stara się szpital. Placówka także w tym aspekcie może liczyć na wsparcie Powiatu Stalowowolskiego, który w przypadku otrzymania dofinansowania przez szpital, zarezerwował na ten cel wkład własny w kwocie 1,95 mln zł. - Plan minimum to nowoczesny tomograf komputerowy. We wnioskach które złożyliśmy, uwzględniliśmy również zakup nowego rezonansu magnetycznego, oraz po dwa aparaty rentgenowskie i ultrasonograficzne. Mammograf przeniesiemy z obecnej pracowni -  zakłada Mirosław Leśniewski, dyrektor Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.


~pz

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
2021  Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli  Design by Philipp Zalewski  Stworzone dzięki Joomla!