piątek, 12 wrzesień 2014 09:03

Bezpłatna profilaktyka dla Pań

Napisane przez 

Ponad 60-osobowa grupa Pań: pracowników i podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, skorzystała 11 września br. z bezpłatnego szkolenia na temat profilaktyki raka piersi oraz szyjki macicy. Do udziału w podobnych szkoleniach zapraszamy także inne firmy i instytucje z Powiatu Stalowowolskiego, które są w stanie zapewnić obecność minimum 30 kobiet.

Organizatorem szkoleń jest Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy z Rzeszowa. Celem spotkań jest popularyzacja programów profilaktycznych raka piersi i szyjki macicy oraz edukacja kobiet w zakresie wczesnego wykrywania nowotworów.

Cel jak najbardziej zasadny, bo jak wynika z diagnozy przeprowadzonej przez mieszkańców tworzących Program Promocji Zdrowia i Profilaktyki, blisko połowa mieszkańców powiatu stalowowolskiego nie wie nic o programach profilaktycznych w regionie.

Prowadząca spotkanie, lek. med. Karolina Syrek – Kaplita z Podkarpackiego Centrum Onkologii w Rzeszowie opowiadała m.in. o przyczynach, skutkach oraz niepokojących objawach nowotworów piersi oraz szyjki macicy. Przekonywała także Panie, żeby pokonywały w sobie wstyd, bo w walce o swoje zdrowie warto czasem być egoistą -  W przypadku nowotworów, należy być przezornym, dostrzegać nawet najmniejsze niepokojące objawy i zmiany. Zawsze w takim przypadku trzeba iść do lekarza, bez obaw o tzw. zawracanie głowy. W pracy onkologa nie ma nic przyjemniejszego, niż informowanie pacjentów, że na szczęście objawy się nie potwierdziły – podkreślała Pani doktor.

To nie pierwsze i nie ostatnie szkolenie przeprowadzone w tym roku przez Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Programu Profilaktyczne z Rzeszowa. Dzięki współpracy z Powiatowym Szpitalem Specjalistycznym w Stalowej Woli, podobne szkolenia odbędą się także w kilku innych instytucjach publicznych oraz firmach w Stalowej Woli.

Informujemy także, że jest jeszcze możliwość organizacji podobnych, bezpłatnych szkoleń na terenie Powiatu Stalowowolskiego. Jedyny warunek to zapewnienie sali szkoleniowej oraz  zagwarantowanie uczestnictwa min. 30 kobiet. Zainteresowane firmy i instytucje prosimy o kontakt pod nr telefonu: 15 843 31 57 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
2021  Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli  Design by Philipp Zalewski  Stworzone dzięki Joomla!