poniedziałek, 28 kwiecień 2014 10:49

Badania echo serca niezagrożone

Napisane przez 

Pomimo awarii jednego z aparatów do badań echo serca, udało się utrzymać ciągłość diagnostyki chorób serca w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli. Z pomocą placówce i jej pacjentom przyszedł współpracujący z naszym szpitalem niepubliczny podmiot GVM CARINT, który nieodpłatnie przekazał w użytkowanie szpitala nowoczesny aparat do badań echo serca o wartości ok. 200 tys. zł.

Urządzenie jest wykorzystywane w badaniu pacjentów m.in. z oddziałów internistycznych, kardiologicznych i intensywnej terapii. Echo serca jest badaniem nieinwazyjnym, bezbolesnym i bezpiecznym dla osób w każdym wieku, także dzieci i kobiet w ciąży. Pozwala na zdiagnozowanie poważnych zaburzeń pracy serca.

Awaria jednego z urządzeń do badania echo serca w szpitalu, w dużym stopniu utrudniła swobodne przeprowadzanie jednego z kluczowych badań w diagnostyce serca na Oddziale Kardiologicznym II (dawny Oddział Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii).

Defekt jednego z tych urządzeń postawił nas w trudnej sytuacji, bo po pierwsze nie jest to tani sprzęt, a po drugie jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania oddziałów kardiologicznych. Pomoc ze strony Carintu przyszła bardzo szybko za co dziękuję. To kolejny przykład na to, że nasza współpraca przynosi wymierne korzyści dla zdrowia i bezpieczeństwa naszych pacjentów. – powiedział Dyrektor Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, Mirosław Leśniewski.

Nowoczesny aparat do badań echo serca, przekazany nieodpłatnie w użytkowanie szpitala przez GVM Carint

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
2021  Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli  Design by Philipp Zalewski  Stworzone dzięki Joomla!